تاکید رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی بر استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس جرایم غیر عمد

8:53 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۵۷۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در جمع قضات دادگستری شهرستان سردشت بر استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس جرایم غیر عمد تاکید کرد.
- ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در جمع قضات دادگستری شهرستان سردشت بر استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس جرایم غیر عمد تاکید کرد.

وی افزود: سردشت شهری مرزی با مرزبانانی دلیر، شجاع و انقلابی است که در دفاع مقدس آسیب‌های زیادی را خصوصا در بحث بمباران شیمیایی این شهر دیده است و مردم شریف آن نیازمند یاری، کمک و توجه ویژه هستند و هر چه قدر در توان دستگاه قضایی است باید در خدمت مردم این منطقه باشند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی  در ادامه صحبت‌های خود به مبحث کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها ورود کرد و از قضات خواست تا کمترین استفاده از مجازات‌های حبس را در نظر گیرند، متهمین و مجرمینی را که استحقاق قانونی استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس را دارند به زندان نفرستند و به جای حبس از ارفاقات قانونی استفاده کنند، البته منظور، افراد شرور و بر هم زنندگان امنیت مردم نیست که این افراد استحقاق استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس و سایر ارفاقات قانونی را ندارند و با آن‌ها برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

امیر کشاوری رئیس دادگستری شهرستان سردشت هم در ابتدای جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت موجود و عملکرد حوزه قضایی به بیان نیازمندی‌ها و مشکلات حوزه پرداخت و درخواست‌های حوزه را هم مطرح نمود.

در ادامه این جلسه قضات سردشت نیز هر یک مشکلات و مطالب خود را بیان و در پایان برای رفع این مشکلات تصمیماتی از سوی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی اتخاذ گردید.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *