قرعه‌کشی لیگ‌های برتر کشتی آزاد و فرنگی انجام شد

16:29 - 20 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۵۶۰
مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد فرنگی برگزار شد.

- طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون کشتی مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه‌های کشور بعد از ظهر امروز در محل دانشگده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.

این مسابقات با حضور ۱۴ تیم در چهار گروه ۴ تیمی به شرح زیر قرعه کشی شد.

گروه الف: سهند ارس - آکادمی کشتی نادری خادم - هیئت کشتی لرستان
گروه ب: صنایع مازندران - ستارگان ساری - خراسان جنوبی - مقاومت تهران
گروه ج: دانشگاه آزاد اسلامی - شهید صدرزاده - فرم دمای اراک - جوانان البرز
گروه د: فولادین ذوب آمل - پاس ناجا - آلومینیوم حکمتی

مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور بعد از ظهر امروز در محل دانشگده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.

این مسابقات با حضور ۱۶ تیم در چهار گروه ۴ تیمی به شرح زیر قرعه کشی شد.

گروه الف: رعد پدافند ارتش - شهرداری مسجد سلیمان- شهدای امین آباد ری- فولادین ذوب آمل
گروه ب: دانشگاه آزاد اسلامی - خراسان جنوبی- سید بابل- شهدای مدافع حرم قم
گروه ج: سینا صنعت ایذه – رهپویان شهید سلیمانی- رضا پویش جنوب – جوانان البرز
گروه د: زاگرس کردستان – سازین سعید اندیمشک – هیئت کشتی لرستان- آریوبرزن بهبهان

مقرر شد این مسابقات از اواخر مهرماه آغاز شود که برنامه آن متعاقبا اعلام می‌شود.

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: خدا را شکر از زمانی که من آمده ام سومین سالی است که لیگ کشتی را قرعه کشی می‌کنیم. تیم‌هایی که پول ندادند کنار بکشند و لیگ باید محل درآمدی برای کشتی گیران باشد و اگر قرار باشد تیم‌ها در رسانه‌ها دیده شوند، باید برای آن هزینه کنند.

وی ادامه داد: اگر کشتی گیری برایتان کشتی نگرفت پولش را ندهید، اما اگر کشتی گرفت باید پولش را بدهید و رعایت مسائل اخلاقی را داشته باشید و حقشان را بدهید. لیگ محل مناسبی برای کسب درآمد کشتی‌گیران است. تیمی که ۳ یا ۴ میلیارد هزینه می‌کند مطمئنا سرگروه می‌شود، نه تیمی که ۲۰۰ میلیون هزینه کرده است.

رییس فدراسیون کشتی تصریح کرد: یادمان نرود اگر لیگ سال قبل را راه نمی‌انداختیم، نمی‌توانستیم به افتخاراتی که امسال در المپیک کسب کردیم برسیم و یادمان باشد که حتما در لیگ داوری و اشتباه وجود دارد، اما از شما می‌خواهم که گذشت کنید تا کشتی خراب نشود. اینکه مقام معظم رهبری برای کشتی آزاد و فرنگی ما در فاصله چند روز پیام می‌دهد یعنی اتفاق بزرگی افتاده است و ما همه باید تلاش کنیم که کشتی را بالا بیاوریم.

وی با تقدیر از صدا و سیما گفت: رسانه ملی کنداکتور خود را برای ما ۱۰ روز خالی گذاشت و این یک حرکت بسیار خوب بود و ما باید همیشه صدا و سیما را همراه خود داشته باشیم. نگاه ما المپیک پاریس است و گول این مسابقات جهانی را نخوریم و لیگ را باید طوری برنامه ریزی که بعد از مسابقات المپیکو جهانی اهمیت کافی داشته باشد.

رئیس فدارسیون کشتی خاطرنشان کرد: از کشتی گیر‌ها و تیم‌ها خواهش می‌کنم با هم صادق باشند. تعهدات را با هم مکتوب کنید تا به مشکل بر نخوریم. لیگ‌ها تا امسال خیلی خوب برگزار شده است با نصیرزاده شرط گذاشتیم که امسال هم همینطور پای کار بایستد، چون این لیگ آبروی کشتی است. تیمی که در کشتی به دنبال پول باشد به هیچ چیز نمی‌رسد و در کشتی بایدعاشق آن باشید.

عبدالمهدی نصیرزاده رئیس سازمان لیگ نیز گفت: سال پیش لیگ را در شرایط سخت و با رعایت پروتکل‌ها برگزار کردیم و خدا را شکر که برای کشتی گیران اتفاقی نیافتاد، اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی هزینه‌ها را تا ۴ میلیارد افزایش داد. امسال استقبال خوبی از لیگ شده، اما ناراحتیم چرا تیم ایران مال شرکت نکرده، اما از طرفی خوشحالیم که حامیان مالی زیادی شرکت کرده اند.

وی افزود: در صدد هستیم مسابقات در ۴ گروه برگزار شود و دور رفت مسابقات در تهران برگزار و دور برگشت در شهر‌هایی که میزبان شوند برگزار شود. تیم‌های برتر به ترتیب اولویت به مسابقات باشگاه‌های جهان و مسابقات باشگاه‌های آسیا اعزام خواهند شد.

دبیر خاطرنشان کرد: لیگ دسته اول را برگزار خواهیم کرد، چون به دنبال چرخه توسعه و شکوفایی کشتی در کشور هستیم و این لیگ برای استان‌های کم برخوردار بسیار مفید خواهد بود. ضمن اینکه به دنبال برگزاری لیگ پایه که به شناسای و شکوفایی کشتی گیران مستعد کمک خواهد کرد نیز هستیم؛ که انشاء اله این اقدامات پس از برگزاری رقابت‌های لیگ برتر خواهد بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *