یک نماینده مجلس: برای تعدیل قیمت‌ها باید به واردات برخی خودرو‌ها مجوز دهیم

9:00 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۵۵۳
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: باید اجازه واردات برخی خودروها اعم از کامیون‌ها و اتوبوس‌ها بدهیم تا قیمت خودرو در داخل تعدیل شود.
حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به مشکلات خودروسازی در چند سال اخیر اظهارداشت: خودروسازی ما به خوبی پیشرفت نداشته است البته اقداماتی صورت پذیرفته، اما ناکافی است.

وی با بیان اینکه از یک کودک خردسال تا یک زمان مشخصی می‌توان حمایت کرد و پس از آن این کودک باید روی پای خود بایستد، اظهار داشت: لذا ما تا چه زمانی می‌خواهیم از منظر یارانه‌ای حمایت‌های ویژه‌ای را از صنعت خودروسازی داخلی داشته باشیم و از سوی دیگر مردم را از بهره‌مندی خودرو‌های پیشرفته محروم کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید شرکت‌های تولید کننده خودرو‌های پیشرفته وارد کشور شده و خط تولید انواع خودرو‌ها در کشور شکل بگیرد، اظهار داشت: براین اساس رویکرد ما باید ارتقا قطعات خودرو‌های داخلی باشد تا از تکنولوژی جهان عقب نمانیم.

عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید اجازه واردات برخی خودرو‌ها اعم از کامیون‌ها و اتوبوس‌ها  بدهیم تا قیمت خودرو در داخل تعدیل شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه متاسفانه خودرو در کشور به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است، اظهار داشت: عده‌ای در کشور خودرو می‌خرند تا با آن تجارت کنند، این درحالی است که در دنیا این طور نیست و خودرو کالای مصرفی قلمداد می‌شود.

میرتاج‌الدینی با انتقاد از نحوه تحویل خودرو به مردم گفت: این مسئله یک نوع انحصار در خودروسازی است لذا ما باید در حین حمایت از خودروسازی خودمان به صورت مدیریت شده دست واردات خودرو بزنیم چرا که این امر می‌تواند قیمت خودرو‌های داخلی را کاهش دهد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *