تعامل قضایی و انتظامی زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد بود

8:55 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۵۵۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: نقش ناجا در ایجاد امنیت اقتصادی می‌تواند پشتیبان خوبی برای رونق تولید و اشتغال باشد و در این راستا نیروی انتظامی اخیرا با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی در این برهه حساس کشور می‌تواند نقطه امیدی برای مردم باشد و بستر رونق اقتصادی و مقابله با فساد را مهیا سازد.
- یدالله موحد، رئیس کل دادگستری کرمان در دیدار با فرمانده انتظامی استان به مناسبت هفته نیروی انتظامی، بیان کرد: پس از صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری، می‌توان با اتکا به تجربیات ۴۰ ساله پس از پیروزی انقلاب و نیرو‌های فعال کشور بسیاری از کاستی‌های موجود را برطرف کرده و گام‌های بهتری در جهت تحقق آرمان‌ها و اهداف بلند انقلاب اسلامی ایران برداشت.

وی به وسعت جغرافیایی استان کرمان و دشواری‌های کار قضایی و انتظامی در این استان اشاره و بیان کرد: همکاری‌ها و تعاملات بین مجموعه انتظامی و دستگاه قضایی از نقاط قوت و اتکا برای برداشتن گام‌های بلندتر و اثربخش‌تر درحوزه امنیت و عدالت است.

وی از فرمانده انتظامی استان به عنوان فردی پرتلاش، فهیم و سخت کوش یاد کرد و ادامه داد: آثار تلاش‌های فرماندهی انتظامی استان کرمان در استان کاملا محسوس است و احساس امنیت را در سطح جامعه ارتقاء می‌بخشد.

موحد بیان داشت: برخی ناکارآمدی‌های موجود در حوزه اقتصادی، تحریم‌ها و سوء مدیریت‌ها مردم را در حوزه اقتصادی در تنگنا قرار داده است و بهترین نسخه برای درمان این مسائل تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه اقتصاد مقاومتی است و همه باید دست به دست هم دهند تا این مهم در کشور محقق شود و بتوانیم اقتصادی پایدار و مقاوم و در تراز انقلاب اسلامی را محقق سازیم.

وی با اشاره به این مطلب که جرایم اقتصادی مانع بزرگی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است، تاکید کرد: مبرهن است که قاچاق کالا و ارز به بنیان‌های اقتصادی کشور ضربه وارد می‌کند و مبارزه با این موضوع در کشور ما که در حال پایه گذاری اقتصادی مقاوم هستیم، از اهمیت و حساسیت ویژه تری برخوردار است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن اشاره به مبارزه قاطع و بی امان نیروی انتظامی با قاچاق کالا و ارز، عنوان کرد: امید می‌رود نیروی انتظامی با تقویت بنیان‌های پلیس امنیت اقتصادی بتوان کار‌های بزرگتری را در این حوزه به انجام برساند و در ادامه با برخورد‌های قاطع قضایی، انسداد مرز‌ها و. زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی به شکلی بهتر فراهم شود.

موحد با اشاره به این مطلب که مبارزه با قاچاق کالا و ارز و جرایم اقتصادی یکی از مهمترین اقدامات برای تحقق توسعه اقتصادی است، تاکید کرد: با توسعه امنیت سرمایه گذاری می‌توان سریعتر به رونق تولید داخلی و توسعه اشتغال جوانان دست یافت.

سردار عبدالرضا ناظری،فرمانده انتظامی استان کرمان نیز سلامت، صداقت، عزت نفس و تخصص را از ویژگی‌های دستگاه قضایی استان کرمان برشمرد و ادامه داد: دلیل مهم تحقق احساس امنیت مطلوب موجود در استان کرمان، تعامل، همراهی، پشتیبانی و معاضدت بسیار خوب مجاهدان دستگاه قضایی با نیروی انتظامی است که در شرایط مختلف و در جای جای استان کرمان در حال خدمتگزاری هستند.

سردار ناظری با اشاره به این مطلب که یکی از مهمترین اولویت‌های نیروی انتظامی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، تاکید کرد: در استان کرمان بلافاصله پس از تائید فرمانده ناجا مجموعه پلیس امنیت اقتصادی راه اندازی شده و تاکنون اقدامات رضایت بخشی را انجام داده اند.

وی بیان کرد: ورود جدی پلیس امنیت اقتصادی در توسعه اقتصادی نقش به سزایی دارد و با تشکیل پلیس گمرک اقدامات اثرگذارتری در مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان کرمان بر شناسایی عاملان اصلی قاچاق کالا و برگزاری نشست‌های توجیهی انتظامی و قضایی برای آن‌ها تاکید کرد و ادامه داد: آمادگی داریم به نحوی در حوزه پلیس امنیت اقتصادی در مسیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدام کنیم که استان کرمان به عنوان یکی از استان‌های برتر کشور در این زمینه مطرح شود.

سردار ناظری با اشاره به این مطلب که اقدامات موردنظر به منظور مبارزه با فساد با قاطعیت و به دور از جنجال انجام می‌دهیم، تاکیدکرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دنبال شناسایی افرادی هستیم که در ارتباط با عواملی در خارج از کشور به صورت عمده زمینه قاچاق کالا را فراهم می‌کنند.

وی اظهارداشت: در حوزه برخورد با خودرو‌های حامل اتباع بیگانه نیز اقدامات بسیار بزرگ و خوبی در استان کرمان انجام شده است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *