جادوی پاییزی سردار؛ رکوردشکنی مقابل رقیب دوست داشتنی!

16:42 - 20 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۵۲۹
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
مهاجم تیم ملی ایران می‌تواند رکوردهای جدیدی را به نام خود ثبت کند.

- سردار آزمون مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در روز‌های منتهی به جام جهانی ۲۰۱۴ با نظر کارلوس کی‌روش به تیم ملی ایران دعوت شد و نخستین بازی خود را ۵ خرداد ۹۳ و در اردوی اتریش مقابل مونته نگرو انجام داد. سردار شانس این را نداشت مسافر برزیل شود، اما پس از جام جهانی به مهره اصلی خط حمله ایران تبدیل شد و درخشش‌های او از جام ملت‌های ۲۰۱۵ استرالیا آغاز شد.

مهاجم ۲۶ ساله‌ی تیم ملی ایران در ۵۷ بازی موفق شده ۳۷ گل به ثمر برساند و در فهرست برترین گلزنان ملی ایران در رده پنجم قرار بگیرد. اولین گل ملی سردار در تاریخ ۲۷ آبان ۹۳ و مقابل کره جنوبی در یک بازی دوستانه به ثمر رسید. آزمون در تاریخ ۲۰ مهر ۹۵ و در بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه یک گل ۳ امتیازی مقابل کره به ثمر رسانده و زمینه ساز صعود ایران به جام جهانی شد.

تیم ملی ایران باز هم در فصل پاییز مقابل کره جنوبی قرار خواهد گرفت و سردار آزمون این فرصت را دارد تا سومین گل خود را در این فصل به این تیم بزند و با ۳۸ گل ملی نامش را در فوتبال ایران جاودانه‌تر کند. علی کریمی هافبک تیم ملی با ۳۸ گل زده در رده چهارم جدول برترین گلزنان تاریخ تیم ملی ایران ایستاده است و سردار این فرصت را دارد تا با گلزنی مقابل کره در رکورد جادوگر فوتبال ایران شریک شود.

برترین گلزنان تاریخ تیم ملی ایران:

علی دایی ۱۰۹ گل

کریم باقری ۵۰ گل

جواد نکونام ۳۹ گل

علی کریمی ۳۸ گل

سردار آزمون ۳۷ گلارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *