جاسوسی مدارس آمریکا از دانش آموزان در دوران شیوع کرونا

15:08 - 20 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۴۸۱
مدارس آمریکا در دوره شیوع کرونا از طریق ارائه وسایل الکترونیکی به دانش آموزان از آن‌ها جاسوسی کرده است.
یک گزارش نشان می‎دهد که مدارس آمریکا با استفاده از وسایل الکترونیکی داده شده به دانش آموزان در زمان آموزش غیرحضوری مدارس در دوران شیوع کرونا از آن‌ها جاسوسی می‌کردند.
 
به گزارش «گاردین»، آغاز همه گیری کرونا، انواع نابرابری‌ها در آمریکا را از جمله عدم دسترسی میلیون‌ها خانواده آمریکایی اینترنت افشا کرد.
 
براساس بررسی مرکز «دموکراسی و فناوری» آمریکا، ۸۶ درصد معلمان آمریکایی گفته‎اند که مدارس در دوران شیوع کرونا از طریق ارائه تبلت‎ها، لپتاب‌ها یا کروم بوک‌ها به دانش آموزان با نرخ رشد ۴۳ درصدی در قیاس با دوران پیش از همه گیری، بر دانش آموزان نظارت کردند.
 
این نظارت شامل چت‌های خصوصی، ایمیل‌ها و اسناد بوده است؛ ۸۰ درصد معلمان و ۷۷ درصد دانش آموزان دبیرستانی می‌گویند مدارس از طریق نصب نرم افزار‌های نظارتی روی وسایل الکترونیکی که به دانش آموزان می‌دهد، آن‌ها را تحت نظر دارد و دانش آموزانی که قادر به خرید تبلت یا لپتاپ نیستند، بیشتر تحت نظارت قرار می‌گیرند.
نصب برنامه‌هایی نظارتی به بهانه بررسی و نظارت بر گرایش‌های خشونت آمیز، افکار مربوط به خودکشی، استفاده مواد مخدر، اختلال تغذیه یا استفاده از محتوای مستهجن برای مدارس ده‌ها هزار دلار هزینه دارد.
 
ضمن اینکه دانش آموزان سیاه پوست بیشتر تحت بررسی قرار می‌گرفتند و مجازات‌های بیشتری را تحمل می‌کردند.
 

برچسب ها: آمریکا جو بایدن

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *