خشونت تسلیحاتی بلای جان کودکان و نوجوانان آمریکایی

21:15 - 23 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۴۶۰
یک‌ گزارش نشان می دهد خشونت تسلیحاتی در آمریکا باعث کشته شدن تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان آمریکایی شده است.

- خشونت با اسلحه باعث کشته شدن تعداد زیادی از کودکان آمریکایی می‌شود، از کودکان نوپا که در تیراندازی‌های متقابل گرفتار شده اند گرفته تا نوجوانانی که در درگیری‌های مختلف از جمله نزاع بر سر مواد مخدر یا پست‌های اشتباه در رسانه‌های اجتماعی کشته شده اند.

به گزارش «ای بی سی نیوز»، تیراندازی به کودکان و نوجوانان در آمریکا در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده است و سال ۲۰۲۱ نیز از این قاعده مستثنا نیست.

کارشناسان می‌گویند بیکاری ناشی از همه گیری کووید-۱۹ , سهولت دسترسی آسان به اسلحه باعث ایجاد اختلافاتی می‌شود که اغلب با شلیک گلوله به پایان می‌رسد.

بر اساس گزارش وب سایت «آرشیو خشونت با اسلحه آمریکا»، که تیراندازی‌ها را بر اساس اطلاعات بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ نیروی پلیس، رسانه ها، دولت و منابع تجاری دنبال می‌کند، آمریکا در سال ۲۰۱۹ شاهد ۹۹۱ مورد کشته شدن افراد ۱۷ سال به پایین به دلیل خشونت با اسلحه بوده است.

این رقم در سال ۲۰۲۰ به هزار و ۳۷۵ مورد رسید و آمار سال جاری بدتر از آمار‌های قبلی است.

بر اساس اطلاعات جدید تا ماه جاری میلادی، تیراندازی‌ها در آمریکا باعث کشته شدن هزار و ۱۷۹ نوجوان و کودک و زخمی شدن ۳ هزار و ۲۹۲ نوجوان و کودک شده است.

اف بی آی در ۲۸ سپتامبر گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد قتل در آمریکا تقریباً ۳۰ درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است و قتل افراد ۱۹ ساله و جوانتر بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته است.

گزارش ماه مارس «صندوق دفاع از کودکان» نشان می‌دهد که مرگ و میر کودکان و نوجوانان در سال ۲۰۱۷ به بالاترین حد خود در ۱۹ سال گذشته رسیده و پس از آن همچنان افزایش یافته است.

کودکان و نوجوانان سیاه پوست ۴ برابر بیشتر از سفیدپوستان در معرض تیراندازی مرگبار بودند.

استارسکی ویلسون، رئیس و مدیرعامل این صندوق گفت که افزایش فروش اسلحه در دوران همه گیری همه چیز را بدتر کرده است.

وی اظهار داشت «اسلحه‌های بیشتری در خیابان موجود است و امروزه افرادی که فعالیت‌های مولد انجام می‌دهند کاهش یافته است؛ ترکیبی از این ۲ موضوع واقعاً چالش برانگیز است.»

به گفته کارشناسان، رسانه‌های اجتماعی نیز در این موضوع نقش دارند.

جیسون اسمیت، کارشناس بخش قتل در فیلادلفیا، می گوید «توهین ارسال شده در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به سرعت به تلافی با اسلحه تبدیل شود.»ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *