ایجاد سازش در بیش از ۱۸ هزار پرونده با تلاش شورای حل اختلاف خوزستان

۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷:۵۹
کد خبر: ۷۶۴۶۰۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: اعضای شورا‌های حل اختلاف این استان در ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۸ هزار و ۴۹۸ پرونده را به صلح و سازش رساندند.
- علیرضا باوی، رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان از سازش بیش از ۱۸ هزار پرونده با تلاش شورای حل اختلاف خوزستان خبر داد و گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری شورا‌های حل اختلاف حوزه قضایی دهدز موفق به حل و فصل ۷۵ درصد از پرونده‌های قابل صلح شده‌اند و حوزه‌های قضایی هفتگل، کارون، رامهرمز، لالی، اندیکا و الوار گرمسیری نیز به ترتیب با دارا بودن ۷۱، ۶۷، ۶۶، ۶۰، ۵۲ و ۵۰ درصد صلح و سازش در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

وی افزود: با توجه به اینکه خوزستان یکی از استان‌های پیشرو در امر صلح و سازش است پس نباید آمار صلح و سازش آن کمتر شود و باید قضات و اعضاء شورا‌های حل اختلاف استان خوزستان تمام تلاش خود را در این زمینه بکار ببرند تا شاهد افزایش مصالحه و آثار آن در آسایش جامعه باشیم.

باوی تصریح کرد: با وجود شورای حل اختلاف امروز شاهد کاهش نزاع و جرائم در برخی از پرونده‌ها بسیار مهم هستیم.

رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان اظهار کرد: اعضای شورا‌های حل اختلاف و همچنین ستاد صبر که اقدام به ایجاد صلح و سازش می‌کنند از ظرفیت‌های شخصی، رفتاری، هنری، مهارتی و حرفه‌ای برخوردار هستند که هنگامی وارد منازعه می‌شوند، با مهارت آن را به پایان می‌رسانند.

وی عنوان کرد: امید است در راستای موضوع گذشت و صلح و سازش میان مردم جامعه، فرهنگ آن بیش از بیش نهادینه و به عنوان یک فرهنگ عمومی گسترش یابد.

رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان در ادامه بیان داشت: با توجه به اینکه اعضای شورا‌های حل اختلاف در ایجاد صلح و سازش پرونده‌ها، تلاش و زحمات فراوانی می‌کشند، لازم است که مسئولان توجه ویژه به رفاه، تامین معیشت و برخورداری از مزیت‌های انگیزشی برای آنان داشته باشند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *