امنیت مرهون تلاش‌های نیرو‌های انتظامی و نظامی است

۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵:۴۸
کد خبر: ۷۶۴۵۹۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: تمامی فعالیت‌ها در همه زمینه‌ها چه اقتصادی، چه فرهنگی و چه اجتماعی فقط در سایه امنیت مقدور است و این امنیت هم مرهون تلاش‌های نیرو‌های انتظامی و نظامی هست.
- ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در دومین جلسه کمیته راهبردی قضایی انتظامی استان آذربایجان غربی که در محل ستاد فرماندهی انتظامی این استان برگزار می‌شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انتظامی، هفته نیروی انتظامی را به تمامی فرمانده هان و پرسنل زحمتکش نیروی انتظامی تبریک گفت و بیان کرد: خادمان سبز پوش نیروی انتظامی حافظان نظم و امنیت در جامعه هستند و امنیت شهر‌ها و مناطق کشور مرهون جانبازی و دلاوری‌ها و رشادت‌های این نیرو‌های ارزشمند و از جان گذشته است.
 
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به فلسفه تشکیل کمیته راهبردی قضایی-انتظامی افزود: باید نهایت تعاملات و تفاهمات و ارتقاء میزان همکاری‌ها بین دو دستگاه در این جلسه تقویت شود.

وی در ادامه به مقوله امنیت پرداخت و بیان کرد: تمامی فعالیت‌ها در همه زمینه‌ها چه اقتصادی، چه فرهنگی و چه اجتماعی فقط در سایه امنیت مقدور است و این امنیت هم مرهون تلاش‌های نیرو‌های انتظامی و نظامی هست.

عتباتی سپس به مرزی بودن و حساسیت ویژه استراتژیکی این استان در سطح کشور اشاره و همپوشانی و هم‌افزایی دستگاه قضایی و انتظامی را در این استان خیلی بیشتر از سایر استان‌ها حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: هر دو مجموعه درک درست و صحیحی از وظایف خود دارند ولکن هر دو به دنبال یک هدف و آن هم رضایتمندی مردم و حل مشکلات آن‌ها و ایجاد امنیت پایدار در استان آذربایجان غربی هستند.

عتباتی در ادامه گفت: هر دو دستگاه مکمل کار هم هستند و اگر کار خود را به موقع و در زمان معقول و منطقی انجام دهند نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد.
 
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در ادامه به شعار سال نیروی انتظامی در خصوص پلیس هوشمند اشاره کرد و گفت: باید از تمامی ظرفیت‌های دو دستگاه برای هوشمندسازی کار‌ها و اقدامات پلیس و دستگاه قضایی استفاده شود تا کار‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و بصورت دقیق و قابل پیگیری انجام شود؛ چرا که الکترونیکی شدن امور قضایی و انتظامی به نفع مردم و نظام هست و موجب صرفه جویی هم در وقت و هم هزینه‌ها می‌شود.

مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با تبریک هفته نیروی انتظامی به فعالیت اختصاصی نیروی انتظامی در خصوص جلب‌ها و لزوم توجه ویژه و با برنامه کلانتری خدمات برای عملکرد مطلوب پرداخت و در مورد اراذل و اوباش نیز گفت: آن‌ها بخوبی تحت مدیریت دستگاه‌های انتظامی و قضایی هستند.

در ابتدای این جلسه سردار خرم نیا فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی به نقش دستگاه قضایی در توسعه امنیت پایدار در جامعه پرداخت و نیز به همکاری خوب دستگاه قضایی و انتظامی این استان اشاره کرد و آن‌را نشات گرفته از همدلی و هماهنگی خوب این دو دستگاه و دید بلند مدت برای برقراری نظم در اجتماع دانست.

در پایان این جلسه لوح تقدیری به پاس تلاش‌های نیرو‌های پرتلاش و زحمتکش انتظامی به نیابت از تمامی آن‌ها از سوی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی تقدیم سردار خرم نیا شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *