۱۵ و ۱۶ مهرماه طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ سال به بالا

۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳:۰۱
کد خبر: ۷۶۴۰۵۸
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: طرح ضربتی واکسیناسیون دانش اموزان شهر تهران در گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال به صورت جهادی در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مهرماه در مدارس شهر تهران اجرا می‌شود.
-فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران صبح امروز پنجشنبه ۱۵ مهرماه از نحوه اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش اموزان شهر تهران در اولین روز اجرای آن بازدید کرد.

 زالی در این دو روز ضمن بازدید از پایگاه‌های واکسیناسیون دانش آموزی از نزدیک به ارزیابی نحوه اجرای این طرح می‌پردازد.

وی با اشاره به استقبال خوب دانش آموزان و والدینشان از این طرح گفت: در این بازدید‌های میدانی از ساعات آغازین صبح امروز در پایگاه‌ها شاهد استقبال خوب دانش آموزان و والدین آن‌ها هستیم.

زالی خاطرنشان کرد: سرعت و شتاب واکسیناسیون نوجوانان ۱۸-۱۲ سال در یک بازه زمانی کوتاه می‌تواند شرایط بسیار خوبی را از نظر طراحی ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون فراهم کند.

وی با اشاره به مشارکت مجموعه آموزش و پرورش در اجرای این طرح گفت: در این طرح همکاران آموزش پرورش مشارکت دارند و بخشی از کار نیز برعهده خود دانش آموزان گذاشته شده و در برخی مدارس، شورای دانش آموزی مشارکت کرده اند. امروز شاهد کار تیمی بسیار خوبی در این پایگاه‌ها بوده ایم که حاصل مشارکت و همگرایی تیم بهداشت و مجموعه آموزش و پرورش است.

زالی با بیان این که طرح دانش آموزی فردا جمعه نیز ادامه خواهد یافت، گفت: فردا نیز در مدارس و پایگاه‌های دانش آموزی پذیرای نوجوانان و آینده سازان این مرز و بوم هستیم و امیدواریم حجم بالایی از واکسیناسیون و مصونیت سازی این عزیزان انجام شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با اشاره به این که استان تهران دارای یک میلیون و ۸۶ هزار دانش آموز است، از واکسیناسیون ۳۰ درصد نوجوانان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در مراکز واکسیناسیون تا روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰ خبر داد و هدف این طرح جهادی دو روزه را تسریع و تسهیل واکسیناسیون دانش آموزان تهرانی عنوان کرد.

زالی تفاوت این طرح جهادی را اجرای آن در مدارس دانش آموزان ذکر کرد و افزود: در این طرح جهادی دانش آموزان برای دریافت واکسن می‌توانند به مدارس خودشان مراجعه می‌کنند، اما اگر دانش آموزی به هر دلیلی نتوانست ظرف امروز و فردا واکسینه شود می‌تواند در اسرع وقت با مراجعه به سایر مراکز واکسیناسیون مستقر در شهر تهران واکسن دریافت کند.

 جانبازی سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه نیز در حاشیه این بازدید‌ها گفت: با هماهنگی و برنامه ریزی حوزه سلامت و آموزش و پرورش، حدود ۱۰۰ پایگاه دانش آموزی در مدارس استان تهران امروز و فردا به مدار واکسیناسیون گروه سنی ۱۸-۱۲ سال پیوسته است که این پایگاه‌ها در کنار ۱۰۰۰ پایگاه واکسیناسیونی که در استان تهران مشغول واکسیناسیون هستند به مصون سازی دانش آموزان می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد که این پویش با مشارکت وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، بسیج، هلال احمر، اورژانس تهران راه اندازی شده است تا بستر و زمینه مناسبی برای بازگشایی مدارس در ماه آینده فراهم شود.

براساس این گزارش،  زالی به همراه شهریار جانبازی سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه و مژگان کریمی مدیر روابط عمومی دانشگاه از ساعات اولیه صبح امروز ضمن حضور در پایگاه‌های دانش آموزی واکسیناسیون پایتخت از نزدیک به ارزیابی روند واکسیناسیون دانش آموزان پرداخت.

وی در بازدید‌های سرزده خود ضمن گفتگو با مسئولان و مجریان این طرح نحوه اجرا، تعداد مراجعان، تعداد دوز‌های تزریق شده، گروه‌های مشارکت کننده سوالاتی را جویا شد. همچنین با دانش آموزانی که در اجرای طرح مشارکت کردند از نزدیک گفت‌وگو کرد و تلاش آنان را در این راستا ستود.

مجریان طرح نیز از تلاش‌های شبانه روزی زالی در راستای مقابله با کرونا و اجرای طرح واکسیناسیون تقدیر کردند.

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، براساس این گزارش زالی در این برنامه از تعداد بسیاری از پایگاه‌های دانش آموزی از جمله دبیرستان‌های دخترانه سمیه، دبیرستان پسرانه شهید مدنی، دبستان دختران نرگس، دبیرستان اکبر حق شناس، دبیرستان حضرت زینب در محله زرگنده، هنرستان پسرانه و دخترانه آزادی، هنرستان کاردانش شهید مطهری، دبیرستان هیئت امنایی پسرانه شهیدرجایی، پایگاه تجمیعی وکسیناسیون شهیده معصومه قزوینی، مرکز واکسیناسیون شهیدخلبان اصغری، پایگاه واکسیناسیون فاطمیون و... بازدید کرد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *