بیش از ۳ میلیون دانش‌آموز واکسینه شدند

۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵:۴۲
کد خبر: ۷۶۳۶۲۸
معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا فردا (چهارشنبه)، بیش از ۳ میلیون دانش‌آموز واکسن خود را دریافت خواهند کرد.

_ فارس نوشت: مهرزاد حمیدی درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون دانش‌آموزان، اظهار کرد: از زمانی که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه‌های هفتم تا دوازدهم آغاز شد که بر این اساس تعداد زیادی از این گروه از دانش‌آموزان در سامانه واکسیناسیون ثبت‌نام کرده و با مراجعه به پایگاه‌های تجمیعی واکسن زدند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا فردا (چهارشنبه)، بیش از ۳ میلیون دانش‌آموز واکسن خود را تزریق کردند.

حمیدی از پیش‌بینی مراکز اختصاصی واکسیناسیون دانش‌آموزان در برخی استان‌ها خبر داد و گفت: وزارت آموزش و پرورش اعلام آمادگی کرده است که با هماهنگی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان‌ها در بعضی مناطق که لازم است جهت تسریع فرایند واکسیناسیون دانش‌آموزان، مراکزی پیش‌بینی شود، اقدام کند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به واکسیناسیون معلمان بیان کرد: برای فرهنگیان نیز در کنار مراکز تجمیعی وزارت بهداشت، ۴۲۷ مرکز اختصاصی پیش‌بینی شد که معلمان، فرهنگیان، مربیان مهد‌های کودک و عوامل اجرایی مدارس واکسن زدند.

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد فرهنگیان دُز اول و دُز دوم واکسن خود را تزریق کردند البته یک بخشی از فرهنگیان واکسن آسترازنکا تزریق کردند که دُز بعدی آن، ۳ ماه طول می‌کشد؛ بعضی از فرهنگیان هم دچار بیماری شدند که ۶ هفته مجاز نبودند که واکسن تزریق کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *