آیا واکسیناسیون دانش آموزی اجباری است؟

۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳:۴۳
کد خبر: ۷۶۳۰۴۸
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، گفت‌:توصیه اکید ما انجام واکسیناسیون است و هر تصمیمی در مورد انجام محدودیت‌ها برای این افراد تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا است.
محمد محسن بیگی مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با میزان در مورد اجباری یا اختیاری بودن واکسیناسیون دانش آموزان گفت:به طور کلی انجام واکسیناسیون در همه گروه های سنی در کشور تا به امروز اختیاری است.

وی در مورد تصمیم آموزش و پرورش در خصوص ایجاد محدودیت ویژه افراد واکسینه نشده گفت: توصیه اکید ما انجام واکسیناسیون است و هر تصمیمی در مورد انجام محدودیت‌ها برای این افراد تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا است.

وی در مورد واکسیناسیون فرهنگیان گفت:در حال حاضر واکسیناسیون فرهنگیان تکمیل شده است و در برخی مناطق نیز در مراحل نهایی به سر می‌برد.

محمد محسن بیگی در پاسخ به این سوال که آیا تا به امروز مشخص است چند درصد از دانش آموزانی که در جامعه هدف واکسیناسیون قرا داشته‌اند واکسینه شده اند، گفت: با توجه به اینکه انجام واکسیناسیون و ثبت نام آن‌ها توسط وزارت بهداشت صورت می‌گیرد، از این رو این آمار نیز در دسترس آموزش و پرورش نیست.

وی در مورد توصیه به خانواده‌ها برای تسریع در انجام واکسیناسیون فرزندانشان گفت: واضح و روشن است که واکسن بهترین راه ایمنی بخشی در مقابل بسیاری از بیماری‌ها  است ، هم اکنون نیز واکسن کرونا در برابر بیماری کرونا اثر بخشی بالایی دارد و موضوع واکسیناسیون در تمام دنیا هم مورد تاکید قرار گرفته است ، از این رو برای کاهش نگرانی‌ها از شیوع این بیماری و کنترل آن بهترین راه انجام واکسیناسیون است.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *