فیلم| طوفان «شاهین» عمان را درنوردید/عربستان و امارات در حالت آماده باش

۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰:۴۵
کد خبر: ۷۶۲۹۷۹
طوفان گرمسیری شاهین در حال نزدیک شدن به امارات و عربستان سعودی است.

مقام‎های عمان می‎گویند که طوفان حاره‌ای «شاهین» به ۸۰ کیلومتری شهر «مسقط»، پایتخت عمان رسیده است.

به گزارش «اسکای نیوز»، کارشناسان هواشناسی عمان پیش بینی کرده‎اند که طوفان «شاهین» در هنگام رسیدن به سواحل این کشور سرعتی معادل ۱۳۹ کیلومتر در ساعت داشته و باعث ایجاد امواجی تا ارتفاع ۱۲ متر خواهد شد.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3281753_316.mp4']

همچنین مرکز مربوط به طوفان «شاهین» می‌گوید که احتمالا این طوفان موجب بارش‌های سنگینی بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلی متر و جاری شدن سیل می‌شود.

عمان خود را برای مقابله با طوفان حاره‌ای «شاهین» که در حال تبدیل شدن به یک طوفان «درجه یک» است، آماده می‌کند.

مقام‎های عمان از بسیاری از ساکنان مناطق ساحلی این کشور که در مسیر طوفان قرار دارند خواسته‎اند تا منازل مسکونی خود را ترک کنند و به پناهگاه‌های اضطراری بروند.

تاکنون ۳ هزار نفر از ساکنان مناطق ساحلی خانه‌های خود را ترک کرده و به پناهگاه‌های اضطراری رفته‎اند.

همچنین خبرگزاری عمان می گوید که رفت و آمد در خیابان های مسقط به دلیل طوفان «شاهین» متوقف شده است.

 

var player = videojs('player_489538_3281189',{poster:'/fileshttps://www.mizan.news/news/1400/7/11/3281895_271.jpg',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/3281189',{},function (data) {}); }));

در همین حال مقام‎های هواشناسی عربستان هشدار داده‎اند که این طوفان با سرعت ۱۱۰ تا ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت به عنوان یک طوفان گرمسیری «درجه یک» طبقه بندی می‌شود و در حال حرکت به سمت غرب و شمال غربی این کشور است.

پیش بینی‌ها برای ۴۸ ساعت آینده عربستان نشان می‎دهند که طوفان «شاهین» به عنوان یک طوفان شدید گرمسیری بخش‌هایی از این کشور را درمی نوردد.

انتظار می‌رود که طوفان «شاهین»، ۷ منطقه در عربستان را در بر بگیرد و بارش باران نیز برای چند روز ادامه یابد.

از امارات نیز خبر می‌رسد که مقام‎های اداره امور اضطراری، بحران و بلایای طبیعی این کشور پیش بینی کرده‎اند که طوفان گرمسیری «شاهین» در حال تبدیل شدن به یک طوفان «درجه یک» است.

مقام‎های اماراتی می‎گویند که تدابیری را برای مقابله با طوفان «شاهین» اتخاذ کرده و خود را برای این طوفان آماده می‌کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha