بچه‌ها را از خطر فضای مجازی آگاه کنیم

۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱:۴۸
کد خبر: ۷۶۲۸۰۵
گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی در این روز‌ها ایجاب می‌کند کودکان را با خطر‌های فضای مجازی آشنا کنیم. برای این امر راهکار‌هایی پیشنهاد شده است.

- مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: اینکه هر آنچه آموختنی است باید در کودکی آموزش داده شود، نکته‌ای است که از قدیم بزرگ‌تر‌ها می‌گفتند و به آن اعتقاد داشتند. این روز‌ها که دسترسی کودکان به فضای مجازی ساده‌تر از قبل شده باید بچه‌ها را از خطر فضای مجازی آگاه کنیم و راه‌های استفاده درست را به آن‌ها آموزش دهیم. یکی از آموزش‌های خوبی که کودک می‌تواند از پدر و مادر و مربیان یاد بگیرد این است که هر چیزی را زودباور نکند. کودک باید یاد بگیرد که همان‌طور که دروغ‌گویی صفت بدی است زودباوری هم خطرناک است.

برای این کار می‌توانیم ارتباط بچه‌ها را با همسالانشان زیاد کنیم، زیرا کودکان به‌طور دائم با مادر ارتباط دارند و هیچ‌وقت در معرض دروغ‌گویی قرار نمی‌گیرند و با این کار تجربه آن‌ها را در این زمینه بیشتر می‌کنیم. همچنین می‌توانیم با الگو‌های مثبت داستانی در حاشیه قصه‌ها به آن‌ها یاد بدهیم که همه آدم‌ها راست نمی‌گویند، پس نباید خیلی زود صمیمی شوند و هر چیزی را باور کنند و قبل از هر کاری با پدر و مادرشان مشورت کنند. یکی دیگر از راه‌های آموزش به بچه‌ها توسط بازی است. بازی، وسیله‌ای طبیعی برای رشد و گسترش مهارت‌های ارتباطی کودکان است. بهتر است با استفاده از اسباب‌بازی‌هایی که کودک به آن‌ها علاقه دارد بازی‌هایی طراحی کنید و نشان دهید که همیشه نمی‌توان به حرف دیگران اعتماد کرد. با همین آموزش‌های ساده می‌توانید از آسیب‌های روحی فرزندانتان پیشگیری کنید.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3280918_911.mp4']


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *