تست چشمی کرونا از زوار ایرانی اربعین چگونه است؟

۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰:۰۱
کد خبر: ۷۶۱۴۶۷
متخصص عفونی بیمارستان رسول اکرم (ص) گفت: طرز گرفتن تست چشمی کرونا به این صورت است که این تست سوپاپی دارد که روی ملتهبه کشیده می‌شود و از طریق آن چک می‌شود که فرد دارای بیماری کووید است یا خیر.

- برنا نوشت: الدوز الوش متخصص عفونی بیمارستان رسول اکرم (ص) درباره غربالگری زوار پیاده روی اربعین در زمان برگشت به ایران گفت: از آن جایی که اعلام شده است زائران عتبات عالیات در زمان برگشت به ایران از طریق تست چشمی غربالگری می‌شوند نه تست پی سی ار باید عنوان کرد که تست چشمی حساسیت پایینی دارد و شاید برای غربالگری این افراد تست مناسبی نباشد.

او با بیان اینکه طرز گرفتن تست چشمی کرونا به این صورت است که این تست سوپاپی دارد که روی ملتهبه کشیده می‌شود و از طریق آن چک می‌شود که فرد دارای بیماری کووید است یا خیر، ادامه داد: احتمال مثبت شدن چنین تستی در فردی که مبتلا است زیاد بالا نیست و حساسیت آن از تست‌های موجود کم‌تر است.

الوش تصریح کرد: با توجه به اینکه جمعیت زیادی برای زیارت سفر می‌کنند و به طبع فضایی وجود دارد که شاید ظرفیت پذیرش این جمعیت بالا را نداشته باشد، خصوصا اگر موازین بهداشتی رعایت نشود احتمال اینکه افراد آلوده باشند وجود دارد. در چنین شرایطی دور از انتظار است که تمامی موازین بهداشتی به طور کامل رعایت شود.

این پزشک متخصص عفونی گفت: اگر نکات بهداشتی توسط زوار اربعین رعایت نشود نگرانی ایجاد پیک ششم بیماری به وجود می‌آید و در هر صورت باید آمادگی آن را داشته باشیم.

او افزود: هر سوشی از بیماری که در عراق شایع باشد، امکان انتقال آن به زائران وجود دارد و ممکن است به ایران هم وارد شود.

الوش گفت: تزریق دز سوم واکسن برای افراد‌های ریسک و افرادی که در تماس بالا هستند توصیه می‌شود که این دز را تزریق کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *