جذابیت‌های دردسرآفرین گوشی‌های هوشمند

۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶:۰۷
کد خبر: ۷۶۰۹۸۰
امروزه گوشی‌های تلفن همراه پیشرفت‌های زیادی کرده و از یک وسیله صرفاً ارتباطی به یک رایانه جیبی تبدیل شده‌اند، برای استفاده صحیح و اصولی از این وسیله پرکاربرد نیاز به یادگیری سواد رسانه‌ای داریم.

- مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: اولین بار که تلفن همراه به بازار آمد و ارتباط افراد در تمامی نقاط را بدون استفاده از برق و خطوط کابلی برقرار کرد، بسیاری از مردم جهان شگفت‌زده شدند و کمتر کسی باور می‌کرد که روزی تلفن‌های هوشمند قابلیت عکس‌برداری و تصویربرداری هم پیدا کنند.

روند رو به گسترش فناوری برای گوشی‌های تلفن همراه و اتصال به اینترنت باعث تبدیل آن‌ها از وسیله ارتباطی ساده به یک رایانه جیبی با کاربرد‌های متنوع شد.

خرید آنلاین، تبادل اطلاعات، دسترسی سریع به اخبار و سرگرمی‌های متنوع باعث شده تا روزانه حداقل نصف زمانی را که صرف رسانه‌های دیجیتال می‌کنید مشغول کار کردن با گوشی باشید. اما جذابیت‌هایی که این وسیله به همراه دارد گاهی سبب می‌شود تا بعضی افراد ساعت‌ها سرگرم آن باشند که خطرات زیادی مانند ضعف بینایی، بروز مشکلات عصبی، پایین آمدن کیفیت خواب را به دنبال دارد. به یاد داشته باشید که تلفن همراه مانند هر وسیله دیگری باید به‌صورت صحیح و اصولی مورد استفاده قرار بگیرد که برای رعایت این موارد نیاز به یادگیری سواد رسانه داریم.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3272040_747.mp4']


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *