افزایش پنج میلیارد دلاری صادرات محصولات صنعتی

۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲:۰۳
کد خبر: ۷۶۰۶۳۲
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی ۶ ماهه دوم سال جاری پنج میلیارد دلار تولیدات صنعتی داخلی بیش از سال گذشته به کشور‌های خارجی صادر خواهد شد.
- بنا به اعلام شاتا، سید رضا فاطمی‌امین در سفر خود به شهرستان ایوان پس از ادای احترام به مزار شهدای گمنام این شهرستان در حاشیه بازدید از شرکت غشاء گستر ایوان، اظهار داشت: عمده مشکلات واحد‌های تولیدی نبود سرمایه در گردش، منابع مالی، صادرات و ... است که طی بازدید امروز از پنج واحد صنعتی شهرستان ایوان این مشکلات به وضوح مشخص و باید در سطح کلان حل شود.

وی افزود: برای حل مشکلات تولیدگنندکان از اوایل شهریورماه گروه ویژه‌ای برای فعال کردن واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیل تشکیل شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: همچنین برای صادرات ضوابط کلی تعریف و طی هفته آینده بخشی از مشکلات بنگاه‌های تولیدی حل می‌شودـ

فاطمی امین با بیان اینکه مشکلات تولیدکنندگان و فعالان صنعتی از دغدغه‌های این وزارتخانه است، افزود: در این راستا تلاش می‌شود این واحد‌ها با کمترین دغدغه مشکل صادرات آن‌ها رفع شود.

بازدید از شرکت فولاد زاگرس و نورد ایوان، بازدید از شرکت تعاونی ۲۴۵۱ سولفات پتاسیم و دیدار با خانواده شهدا شرکت در جلسه شورای اداری از برنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به ایوان است.

 بازدید از تصفیه خانه شهرک صنعتی ایلام و کلنگ‌زنی احداث هفت واحد کارگاهی در شهرک‌های صنعتی، بازدید از شرکت پویا نخ ایلام، بازدید از مجتمع پتروشیمی و شرکت ارغوان گستر ایلام، شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان چوار و حضور در جلسه تشکل‌های غیر دولتی حوزه صنعت، معدن و تجارت از دیگر برنامه‌های سید رضا فاطمی امین در سفر به شهرستان چوار است.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفری یک روزه مهمان شهرستان‌های ایوان و چوار است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *