بازدید رئیس کل دادگستری کرمان از کانون اصلاح و تربیت استان

۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴:۱۱
کد خبر: ۷۵۹۹۷۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان با همراهی جمعی از معاونین دادگستری، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب و مدیرکل زندان‌های استان از کانون اصلاح و تربیت کرمان بازدید و با مددجویان این کانون دیدار و گفتگو کرد.
- یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در جمع مددجویان کانون اصلاح و تربیت و بازدید از واحد‌های فرهنگی و آموزشی این مجموعه، در نشست صمیمی به بررسی مشکلات مددجویان کانون اصلاح و تربیت پرداخت.

وی در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به ظرفیت‌های روحی و روانی مددجویان کانون اصلاح و تربیت، میتوان با اجرای برنامه‌های اموزشی، تربیتی و فرهنگی هدفمند زمینه بازگشت آن‌ها به زندگی سالم فردی و اجتماعی را فراهم کرد.

موحد،بیان داشت: قضات ویژه‌ای برای بازدید مستمر از کانون اصلاح و تربیت و رسیدگی به درخواست‌ها و مشکلات مددجویان این کانون تعیین شده‌اند.

وی تاکید کرد: یکی از اولویت‌های مورد تاکید در دستگاه قضایی، ایجاد زمینه تحصیل و سواد آموزی در بین مددجویان کانون اصلاح و تربیت می‌باشد و در کنار آن با برگزاری دوره‌های آموزشی، مذهبی و فرهنگی تلاش می‌شود که شخصیت‌های آسیب دیده این نوجوانان بازسازی شده و از این مسیر زمینه اصلاح و تربیت آن‌ها فراهم شود.

وی یادآور شد: دستگاه قضایی استان کرمان با تمامی امکانات خود تلاش کرده که وسایل کمک آموزشی و حرفه آموزی از جمله کامپیوتر و چرخ خیاطی را در اختیار مددجویان کانون اصلاح و تربیت قرار دهد.

شایان ذکر است؛ رئیس کل دادگستری استان کرمان در نشست صمیمی با مددجویان کانون اصلاح و تربیت،از بررسی درخواست ها و تسریع در روند رسیدگی پرونده قضایی آنها خبر داد. 
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha