جدیدترین قیمت مسکن در مناطق مختلف پایتخت

8:08 - 31 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۹۹۷۴
بررسی قیمت روز آپارتمان‌ها در مناطق مختلف تهران نشان می‌دهد برای خرید آپارتمان در مناطق مختلف بسته به متراژ و سال ساخت باید هزینه‌های مختلفی پرداخت کرد.

- روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بازار معاملات مسکن در حالی این روز‌ها یکی از عمیق‌ترین دوره‌های رکود را پشت سر می‌گذارد که همچنان فاصله قابل توجهی بین قیمت‌های پیشنهادی وقیمت‌های قطعی فروش آپارتمان در برخی مناطق شهر تهران وجود دارد.

تحقیقات میدانی از وضعیت بازار معاملات مسکن شهر تهران در مناطق مختلف نشان می‌دهد در حالی که سطح قیمت‌های نهایی و قطعی فروش آپارتمان در فایل‌های فروش رفته به میزان قابل توجهی با قیمت پیشنهادی فایل‌های مشابه فاصله دارد، اما کماکان برخی فروشند‌ه‌ها حاضر به تعدیل قیمت‌های پیشنهادی خود نیستند.

همین موضوع باعث افزایش شکاف بین قیمت پیشنهادی و نرخ قطعی فروش مسکن شده و باعث شده است در شرایطی که به علت رکود مالکان برای سرعت بخشی به انجام معاملات خود باید به انعطاف قیمتی بالاتری روی آورند، عملا این بازخورد از سوی آن‌ها در بازار به شکل محدود مشاهده شود. عدم انعطاف برخی مالکان در تعدیل قیمت‌ها یکی از عواملی است که این روز‌ها به دلیل وجود انتظارات تورمی، منجر به انجماد معاملات مسکن و تشدید رکود حاکم بر بازار ملک شده است.

جدیدترین قیمت مسکن در مناطق مختلف پایتختارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *