وزیر کشور: روند واکسیناسیون سرعت می‌گیرد/ پرداخت بخشی از معوقات کادر درمان

۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸:۵۷
کد خبر: ۷۵۹۹۱۲
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
وزیر کشور با بیان اینکه آمادگی سرعت بخشی به واکسیناسیون از طرف وزارت بهداشت وجود دارد گفت: مردم و ملت عزیز ما تلاش کنند هر چه سریعتر برای واکسیناسیون مراجعه کنند تا در زمان کمتر و با سرعت بیشتر امر واکسیناسیون انجام گیرد.

- «احمد وحیدی» عصر امروز در حاشیه نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز طرح شهید سلیمانی مورد بررسی قرار گرفت.

وزیرر کشور بیان کرد: مقرر شد تا با تقویت هر چه بیشتر طرح شهید سلیمانی؛ مرحله شناسایی، مراقبت، قرنطینه، حمایت و واکسیناسیون درکشور با دقت و سرعت بیشتری انجام شود.

وی بیان کرد: همچنین مقرر شد در مرحله شناسایی میزان آزمایش‌ها را بیشتر کنیم تا به شکل هوشمند بتوانیم مراحل قرنطینه را بهتر پیاده سازی کنیم. بنا شد حمایت‌های شخصی و صنفی را مجددا مورد بررسی قرار دهیم.

وحیدی با بیان اینکه آمادگی سرعت بخشی واکسیناسیون از طرف وزارت بهداشت با تمهیداتی که صورت گرفته وجود دارد، افزود: مردم باید با توجه به این آمادگی‌ها، هر چه سریع‌تر برای واکسیناسیون مراجعه کنند تا در کمترین زمان ممکن واکسیناسیون انجام شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه بحث دیگر نشست امروز راجع به پیگیری تامین معوقات کادر درمانی بود، عنوان کرد: بخش‌هایی از این معوقات پرداخت شده و به مرور نیز تکمیل خواهند شد.

وی درباره ادامه محدودیت‌های درنظر گرفته شده برای مقابله با کرونا هم گفت: برخی محدودیت‌هایی که می‌تواند برداشته شود به ویژه برخی مشاغل مورد بررسی قرار گرفت و بنا شد برای مشاغلی که با زدن دو دوز واکسن مصونیت عمومی پیدا می‌کنند، این محدودیت‌ها نیز برایشان برداشته شود.

وحیدی یادآور شد: در جلسه امروز درباره تردد‌های مرزی و کنترل دقیق‌تر و انجام تست در مبادی ورودی و خروجی به شکل زمینی و هوایی بحث شد و حتما تمهیدات قوی‌تری در این رابطه وضع می‌شود.

وزیر کشور در خصوص محدودیت‌های شبانه نیز بیان کرد: تا میزان فوتی‌های ناشی از کرونا به میزان قابل توجهی کاهش نیابد، محدودیت‌های شبانه برداشته نخواهد شد.

وحیدی با بیان اینکه از نظر واکسن هیچ مشکلی نداریم، گفت: واکسن‌ها وارد شده است و همکاران در وزارت بهداشت، بسیج، هلال احمر و همه دستگاه‌های همکار آمادگی کامل دارند.

وی تصریح کرد: هم اینک با رفع محدودیت سنی در تزریق واکسن و اعلام سن ۱۸ سال به بالا، افراد از هر سنی می‌توانند برای واکسیناسیون مراجعه کنند و ممنوعیتی از این حیث نداریم.

 

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/01']

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha