رکوردزنی تیراندازی‎های مرگبار در آمریکا طی سال ۲۰۲۱

15:01 - 31 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۹۸۷۵
گزارش‎ها نشان می‎دهند که آمریکا در سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۱۴ هزار مورد قتل بر اثر تیراندازی‌های مرگبار را ثبت کرده است.

- خشونت با اسلحه در سراسر آمریکا در حال افزایش است و داده‌های جدید نشان می‌دهند که سال جاری میلادی به سرعت به یکی از مرگبارترین سال‌های ثبت شده، نزدیک می‌شود.

به گزارش «هیل»، بر اساس داده‌های جدید که توسط گروه آرشیو خشونت با اسلحه در آمریکا تهیه و منتشر شده است، آمریکا در سال ۲۰۲۱ تاکنون ۱۴ هزار و ۷۲۳ مورد قتل بر اثر تیراندازی‌های مرگبار را ثبت کرده است.

این در حالی است که ۱۵ هزار و ۴۵۴ مورد مرگ ناشی از حوادث مربوط به اسلحه از سوی آرشیو خشونت با اسلحه آمریکا در سال ۲۰۱۹ ثبت شده است.

این گروه پیشتر جهش مرگ و میر را به بیش از ۱۹ هزار نفر در سال ۲۰۲۰، یعنی همراه با جهش ۲۶ درصدی، ثبت کرده بود.

آرشیو خشونت با اسلحه آمریکا همچنین گزارش می‌دهد که رویداد‌های تیراندازی جمعی بیشتری در حال روی دادن است؛ از ماه ژانویه ۵۱۰ مورد تیراندازی جمعی و ۴۱ مورد تیراندازی جمعی تنها در ۱۹ روز اول سپتامبر گزارش شده است.

تیراندازی جمعی از سوی این گروه به تیراندازی گفته می‌شود که در آن، به جز عامل تیراندازی دستکم ۴ نفر یا بیشتر کشته یا زخمی شوند.

سایر داده‌ها همچنین نشان دهنده افزایش خشونت با اسلحه و به طور خاص جهش در تعداد تیراندازی‌های جمعی است.

در سال ۲۰۱۹، حدود ۱.۱۴ تیراندازی جمعی به ازای هر روز رخ می‌داد، در حالی که در سال ۲۰۲۰ این تعداد به ۱.۶۷ تیراندازی جمعی به ازای هر روز افزایش یافت.

داده‌های این گروه امسال میزان ۱.۹۲ تیراندازی جمعی را به ازای هر روز پیش بینی می‌کند.

«سی ان ان»، همچنین افزایش ۹ درصدی مرگ و میر ناشی از خشونت با اسلحه را بین یکم ژانویه تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۲۰ محاسبه می‌کند.

این گروه می‎گوید «ما هرگز یک ماه بیش از ۶۰ مورد تیراندازی جمعی را قبل از سال ۲۰۲۰ ثبت نکرده بودیم؛ این اتفاق سال قبل ۶ بار رخ داد و در سال جاری تاکنون ۴ بار رخ داده است؛ به نظر می‌آید که ماه سپتامبر هم همین اتفاق رخ دهد.»

کنگره آمریکا امسال هیچ قانون قابل توجهی برای اصلاح وضعیت خشونت با اسلحه در این کشور تصویب نکرده است.


برچسب ها: آمریکا جو بایدن

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *