سردار کارگر: موزه استکبارستیزی تا سال ۱۴٠۲ تکمیل می‌شود

۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳:۰۴
کد خبر: ۷۵۹۷۳۰
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اولین موزه دفاع مقدس را در کرمان ساخت، گفت: موزه استکبارستیزی نیز تا سال ۱۴٠۲تکمیل می‌شود.
- سردار «بهمن کارگر» در مراسم تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس تضمین‌کننده حیثیت کشور، امنیت و شکوه ملت ایران است و بر ماست که آن را در کشور زنده نگه داریم و از آن پاسداری کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌های مختلف با وزارتخانه‌های مختلف منعقد شده است تصریح کرد: در مجموع حدود ۲۴ موزه در سطح کشور داریم و اولین موزه دفاع مقدس در کرمان را شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ساختند.

وی با بیان اینکه ساخت موزه استکبارستیزی تا سال ۱۴۰۲ تکمیل خواهد شد ادامه داد: باغ موزه به «موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» ثبت شده است و با دستور مقام معظم رهبری به موزه ملی تبدیل خواهد شد.

کارگر تأکید کرد: برپایی نمایشگاه‌های ملی و استانی را انجام دادیم و از سال ۹۶ برای تجلیل از پیشکسوتان مراسم ویژه‌ای برگزار کردیم. امسال هم از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت تجلیل به عمل می‌آید.

رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: مقام معظم رهبری عنایت خاصی به مسئله راهیان نور دارند، سال ۷۶، هفت میلیون زائر داشتیم و سند ملی راهیان نور ثبت شده است.

وی افزود: برگزاری مراسم با شکوه شهدای استانی را با مشارکت استانداری‌ها داریم که برنامه‌های خوبی تا الان برگزار شده است.

کارگر تصریح کرد: در هفته دفاع مقدس ۴۷۷ ستاد در سراسر کشور در هفته دفاع مقدس تشکیل شده است که در سه هزار و ۲٠٠ برنامه در این هفته اقدامات خوبی انجام خواهند داد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به برپایی نمایشگاه ملی در لباس سربازی با حضور ریاست محترم جمهور گفت: ۲٠٠ همایش را در برنامه داریم و چندین قسمت انیمیشن تولید کردیم که عملیات‌های دفاع مقدس را در آن نشان می‌دهیم.

کارگر اظهار داشت: برخی از اسناد برای اولین بار منتشر می‌شود، نقش مقام معظم رهبری در دفاع مقدس از جمله کار‌هایی است که در نمایشگاه ملی در لباس سربازی ارائه و در موزه‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha