بازی جدید ایرلاین‌ها با تست PCR؛ ماجرای فروش بلیت‌های یک طرفه اربعین به کجا رسید؟

12:21 - 29 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۹۴۸۲
بررسی‌ها نشان می‌دهد شرکت‌های هواپیمایی در کنار تخلف فروش بلیت‌های یک طرفه اربعین، بابت موضوع تست pcr هم در حق زائران حسینی اجحاف می‌کنند.

_ تسنیم نوشت: دیروز مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با تایید خبر فروش یکطرفه بلیت پرواز‌های اربعین توسط ایرلاین‌های داخلی گفته بود: اخطار‌هایی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری برای سایت‌هایی که بعضا قیمت فروش بلیت پرواز‌های اربعین را رعایت نکرده‌اند، ارسال شده است.

حسن خوشخو افزود: از سوی دیگر بعضا ایرلاین‌ها بلیت یکطرفه را به زائران ارائه کرده و از فروش بلیت رفت و برگشت عتبات عالیات خودداری می‌کنند. این موضوع درستی است و بررسی‌های سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد این تخلف صحت دارد.

وی تاکید کرد: سازمان هواپیمایی به شرکت‌هایی که به صورت اجباری بلیت یکطرفه را ارائه می‌دهند اخطار کتبی داده است. در این راستا یک فرجه زمانی را مشخص کرده ایم که اگر مسافر تمایل دارد بلیت رفت و برگشت پرواز‌های اربعین تهیه کند حتما ایرلاین‌ها این امکان را به زائران بدهند.

خوشخو اضافه کرد: قطعا ایرلاین‌هایی که این موضوع را رعایت نکنند متخلف شناخته می‌شوند و بر اساس قوانین و مقررات پیگرد قضایی می‌شوند. طبیعتا سازمان هواپیمایی کشوری در راستای احقاق حقوق مسافران هیچ مماشاتی با شرکت‌های هواپیمایی متخلف نخواهد داشت. اگر ایرلاین‌ها تعهدات خود را رعایت نکنند به طور قطع سازمان هواپیمایی کشوری با قاطعیت با آن‌ها برخورد خواهد کرد.

وی گفت: به مردم توصیه می‌کنم حتما از گرفتن ویزا و صحت آن از طریق سفارت عراق مطمئن شوند و پس از این مرحله به دفاتر شرکت‌های هواپیمایی یا سایت‌های رسمی مراجعه و بلیت خود را تهیه کنند.

حدود ۱۱ ساعت از توصیه مقام مسئول سازمان هواپیمایی به مردم می‌گذرد که خبر می‌رسد ایرلاین‌ها مرتکب تخلف جدیدی در فروش بلیت پرواز‌های اربعین شده‌اند. در حالی پیش‌تر اعلام شده بود تست منفی PCR از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت برای خرید بلیت کفایت می‌کند که شرکت‌های هواپیمایی داخلی فقط تست PCR آزمایشگاه‌های مورد تایید خود را از زائران اربعین حسینی می‌پذیرند.

این‌گونه به نظر می‌رسد برخی ایرلاین‌ها با تعدادی از آزمایشگاه‌ها یک همکاری برد-برد را برای ایام اربعین حسینی آغاز کرده‌اند که برآیند آن ظلمی است که در حق زائران حسینی می‌شود.

خبرنگار این خبرگزاری برای پیگیری این موضوع با مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری تماس‌های متعددی گرفت که نتیجه‌ای در بر نداشت. سازمان هواپیمایی کشوری بیش از ۲ ماه است که رئیس ندارد و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با مشغله فراوانی که دارد سرپرست این سازمان است. این مسئله باعث شده تا مدیران سازمان هواپیمایی به افکار عمومی و رسانه‌ها پاسخگو نباشند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *