مصالحه بیش از ۴ هزار پرونده در استان سیستان و بلوچستان از ابتدای سال ۱۴۰۰

۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲:۵۱
کد خبر: ۷۵۹۴۶۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۹ هزار و ۸۵۲ فقره پرونده به شورا‌های حل اختلاف استان وارد شده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۱۱۳ فقره پرونده قابل صلح بوده که ۴ هزار و ۳۷۰ فقره پرونده مصالحه شده است.

حجت الاسلام حمیدرضا بندانی در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف ۲۷ زاهدان، با حضور معتمدان و ریش سفیدان اختلاف ملکی بین دو طایفه که منجر به وجود آمدن اختلافات ریشه‌ای شده بود به سازش ختم شد.

وی افزود: اعضای شورای حل اختلاف شماره ۲۷ زاهدان، جلسات متعددی را برای جلب رضایت و حل و فصل این اختلاف طایفه‌ای برگزار کردند که در نهایت طرفین پرونده در جلسه صلح و سازش شرکت و اعلام کردند هیچگونه شکایتی نسبت به همدیگر ندارند و سوءتفاهمات پیش آمده رفع شده همچنین خواستار مختومه شدن پرونده در مراجع قضایی شدند.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۹ هزار و ۸۵۲ فقره پرونده به شورا‌های حل اختلاف استان وارد شده که از این تعداد ۱۹ هزار و ۶۰۷ فقره پرونده مختومه شده است.

بندانی تصریح کرد: از این تعداد ۱۲ هزار و ۱۱۳ فقره پرونده قابل صلح بوده که ۴ هزار و ۳۷۰ فقره پرونده مصالحه شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha