مأموران منابع طبیعی ضابطان خاص دادگستری می‌شوند

12:01 - 29 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۹۴۵۳
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مامورین منابع‌طبیعی بر اساس ماده ۵۴ قانون حفاظت و بهره برداری در ردیف ضابط خاص دادگستری محسوب شده و هر گونه تخریب و تصرف در اراضی ملی و منابع طبیعی اتفاق بیفتد می‌توانند با نظر دادستان آن را متوقف و نسبت به تشکیل پرونده و معرفی فرد خاطی اقدام کنند.
- بنا به اعلام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، اصغر احمدی گفت: مامورین منابع‌طبیعی به عنوان ضابط دادگستری، برای دریافت کارت نخست باید آموزش‌های لازم را زیر نظر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فرا بگیرند و پس از گذراندن دوره آموزشی کد ویژه دریافت کنند.

وی افزود: صدور کارت برای مامورین منابع‌طبیعی با امضای بالاترین مقام و مسئول در منابع‌طبیعی صادر شده و منقوش به آرم سازمان و شناسه قوه قضاییه است.

این مسئول حقوقی سازمان جنگل‌ها از ویژگی‌های یک ضابط منابع طبیعی در دادگستری را توانمندی در تنظیم گزارش موثق به دور از هرگ ونه اغراض شخصی و یا منفعت خصوصی برشمرد و افزود: برای کسانی که وثاقت آن‌ها احراز و در دوره آموزشی نمره قبولی کسب کنند شناسه اختصاصی و سپس کارت ضابطین دادگستری صادر می‌شود.
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *