سازش پرونده ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی با تلاش شورای حل اختلاف رشت

۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷:۰۸
کد خبر: ۷۵۹۳۶۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان گیلان از سازش در پرونده ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی با تلاش شورای حل اختلاف رشت خبر داد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرمحمدی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان گیلان در گفتگو با میزان از سازش در پرونده ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی خبر داد و گقت: پرونده ۲۵۰ میلیون تومانی با زحمات و پیگیری‌های اعضاء شعبه ۱۳ شورای حل اختلاف رشت منجر به سازش شد.

وی افزود: پرونده‌ای با موضوع فسخ قرارداد مالی و تنظیم مبایعه نامه با ارزش ملک به مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون تومان به شعبه ۱۳ شورای حل اختلاف رشت ارجاع شد. موضوع دعوی از این قرار است که خواهان پس از دیدن و قبول ملک اقدام به خرید از خوانده کرده  و مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را بعنوان بیعانه به وی پرداخت می‌ کند.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان گیلان ادامه داد: این فرد پس از گذشت چند روز متوجه می شود که ملک خریداری شده از طرف کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری حکم تخریب داشته است. بر اساس قرارداد منعقده الباقی ثمن به تحویل در دفترخانه موکول شده بود.
 
وی با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی مرکز توسعه حل اختلاف است، افزود: اولویت در شورا‌های حل اختلاف تلاش برای ایجاد و برقراری صلح و سازش بین اصحاب دعوی است و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.

برچسب ها: پرونده گیلان سازش

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *