افزایش فاصله تزریق دو دوز واکسن کرونا «اسپوتنیک وی» تا ۱۸۰ روز

۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶:۱۸
کد خبر: ۷۵۹۲۵۹
صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد فاصله بین دو دز واکسن اسپونتیک وی می‌تواند تا ۱۸۰ روز افزایش یابد و همچنان موثر باشد.

_ فارس به نقل از رویترز نوشت: صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه اعلام کرده است: فاصله بین دو دز واکسن اسپونتیک وی می‌تواند تا ۱۸۰ روز افزایش یابد و همچنان موثر خواهد بود.

اسپوتنیک وی توسط مؤسسه تحقیقات همه‌گیرشناسی و میکروبیولوژی گامالیا تولید و در ۱۱ اوت ۲۰۲۰ توسط وزارت بهداشت روسیه به عنوان گام-کووید-واک ثبت شد. این یک واکسن ناقل ویروسی آدنوویروس است و در ۲ فوریه ۲۰۲۱، یک تحلیل مقدماتی از آزمایش‌های فاز ۳ انسانی این واکسن در لنست منتشر شده که نشان‌دهنده تأثیر ۹۱ درصدی آن بدون اثرات جانبی نامعمول بود.

بیانیه یکی از مقامات صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه پس از آن منتشر شده که برخی از کشور‌ها تصمیم به ایجاد فاصله میان دز اول و دوم گرفتند.

این مقام صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه از آزمایش‌های صورت گرفته در گامالیا نقل کرد که نشان می‌دهد شکاف‌های طولانی‌تر پاسخ ایمنی بهتری را ایجاد کرده، اما جزئیات بیشتری از آزمایشات ارائه نکرده است.

لازم به ذکر است، یکی از مدیران ارشد سازمان جهانی بهداشت به تازگی اعلام کرده، تایید واکسن «اسپوتنیک‌وی»، به دلیل برخی خطا‌هایی که در یکی از کارخانه‌های محل تولید این واکسن بوجود آمده به صورت موقت تعلیق شده و WHO برای ادامه فرایند تایید، منتظر اعلام رفع مشکلات توسط این کارخانه است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha