بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا اواخر تابستان است

۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶:۳۶
کد خبر: ۷۵۹۲۰۷
به گفته رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بهترین زمان هم برای دریافت واکسن آنفلوآنزا اواخر تابستان و حداکثر اوایل مهر ماه است و باید واردات آن باید در دستور کار قرار گیرد.
حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با میزان در پاسخ به این سوال شما برای واردات واکسن آنفلوآنزا چه برنامه‌ای دارید؟، گفت: ما در این خصوص برنامه‌ای نداریم و واردات این واکسن جزء برنامه‌های کشوری است که به وزارت بهداشت مربوط می‌شود و برای واردات واکسن آنفلوآنزا پیگیری‌هایی صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه خوشبختانه سال گذشته استفاده از ماسک سبب شد تا در خصوص بیماری آنفلوآنزا با مشکل چندانی مواجه نشویم، البته واکسیناسیون علیه این بیماری هم در کشور انجام شد، ادامه داد: قرار بود این واکسن در داخل کشور شود و اینکه تا کنون چه اقداماتی برای تهیه آن صورت گرفته باید با وزارت بهداشت مطرح گردد.
نماینده مردم سیستان‌وبلوچستان با بیان اینکه به نظر می‌رسد اگر مردم و ویژه افراد مسن پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و ماسک بزنند، مشکلی در خصوص این بیماری پیش نیاید، اظهار کرد: البته بهتر است این واکسن تزریق شود و بهترین زمان هم برای دریافت واکسن آنفلوآنزا اواخر تابستان و حداکثر اوایل مهر ماه است و  واردات آن باید در دستور کار قرار گیرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *