مدیریت صحیح منابع و امکانات در جهت خدمت به مردم

۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱:۴۲
کد خبر: ۷۵۹۱۷۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: نحوه و کیفیت ایفای نقش‌ها و کارکرد‌ها از سوی دادستان‌ها بسیار حائز اهمیت است و قطعاً تحصیل موفقیت در این مسیر وابسته به عواملی از جمله مدیریت صحیح منابع نیروی انسانی، به کارگیری صحیح تجهیزات و امکانات و دیگر ظرفیت‌ها خواهد بود.
- نشست اقتصادی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان شمالی و شهرستان‌ها با حضور رئیس کل دادگستری استان برگزار گردید و مهمترین مسائل، مشکلات دادسرا‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری به نقش مهم و تاثیر گذار دادستان‌ها در متن مناسبات قضایی به ویژه حضور آنان در خط مقدم نظام دادرسی و به عنوان پیش قراولان و برقرار کنندگان موجبات عدالت قضایی در جامعه اشاره و تصریح کرد:بدون تردید دادستان‌ها همواره با اقدام و عمل خود در راستای تامین زمینه‌های برقراری امنیت و آرامش در جامعه و صیانت از حقوق عامه و همچنین به عنوان مدعی العموم در احقاق حقوق شهروندان گام بر می‌دارند و بطور جهادی به فعالیت می‌پردازند.

وی افزود: قطعا اجرای هر یک از این مسئولیت‌ها و ایفای هر کدام از این وظایف و نقش‌های خطیر آن هم در ابعاد مختلف کار آسانی نیست و طبعاً به مقتضای شرایط و متناسب با ظرفیت‌ها و امکانات می‌توان سنگین‌بودن حجم کار‌ها را تا حدودی تشخیص داد، ولی با همه این وجود آنچه روشن است و می‌تواند انگیزه مضاعفی برای تداوم کار باشد خشنودی خداوند متعال است به طوری که می‌توان اذعان داشت چنانچه با اتکا به قدرت لایزال الهی کار برای خدا و در مسیر خدمت به مردم باشد، ثواب اخروی آن نیز برای این عزیزان منظور خواهد شد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی، یکی از لوازم و شرایط تحصیل موفقیت در ایفای نقش دادستانی را به ویژه در مقام مدعی‌العموم، استفاده صحیح و بهنگام از ظرفیت‌ها و امکانات در راه ارائه خدمات قضایی به جامعه عنوان و تصریح کرد: نحوه و کیفیت ایفای نقش‌ها و کارکرد‌ها از سوی دادستان‌ها بسیار حائز اهمیت است و قطعاً تحصیل موفقیت در این مسیر وابسته به عواملی از جمله مدیریت صحیح منابع نیروی انسانی، به کارگیری صحیح تجهیزات و امکانات و دیگر ظرفیت‌ها خواهد بود.

وی دفاع جانانه دادستان را از حقوق اساسی مردم از تعبیرات مهم مقام معظم رهبری در توصیف وظایف دادستان‌ها برشمرد و بیان کرد: این تعبیر دارای مصادیق زیادی می‌باشد که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به حفظ حرمت، عرض و حیثیت افراد، حق آزادی و امنیت، بهره مندی مردم از اموال و مالکیت شرعی و قانونی اشاره کرد و این حقوق جز با تلاش شبانه‌روزی در راه مقابله با سودجویان و تبهکاران حاصل نخواهد شد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: امروز در جامعه افراد زیادی به انحا مختلف در دام سودجویان و تبهکارانی گرفتار می‌شوند که با بهره‌مندی از روش‌های جدید و فریبکارانه در تلاش اند تا اغراض و مطامع شوم خود را جامه عمل بپوشند.

وی افزود: مجموعه این عوامل باعث شده تا سنگینی وظایف دادستان‌ها بیش از گذشته احساس شود. چرا که انتظار می‌رود دادستان‌ها نیز بتوانند با استفاده از امکانات و ظرفیت‌ها و آشنایی با آخرین دستاورد‌های جدید و دقیق علمی و پژوهشی در راستای کشف جرم و تعقیب مجرم و مقابله با مصادیق مجرمانه گام بردارند.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha