ابلاغ «اصلاحیه شیوه نامه مراکز محلی یادگیری» به ادارت کل آموزش و پرورش

۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶:۰۱
کد خبر: ۷۵۹۰۳۹
از سوی سازمان نهضت سوادآموزی، «اصلاحیه شیوه نامه مراکز محلی یادگیری» به ادارت کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.
- به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، با توجه به درخواست مکرر استان‌ها و سیاست‌های سازمان «شیوه‌نامه مراکز یادگیری محلی»، از سوی سازمان نهضت سوادآموزی، مورد بازنگری قرار گرفت و اهم موارد اصلاحی و تکمیلی به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

در بند‌های از این شیوه نامه آمده است:
-فعالیت آموزشی مراکز یادگیری محلی، حداقل ۶ساعت در روز و در تمام ایام هفته (به استثنا روز‌های تعطیل می‌باشد) و بدیهی است؛ فضای در نظر گرفته شده برای مرکز حداقل ۶ساعت در روز باید در اختیار باشد.

-تشکیل مراکز در مناطقی که بر اساس تراکم جمعیت بی‌سواد و کم‌سواد، امکان حداقل استمرار سه سال فعالیت و ارائه خدمات سواد آموزی بر اساس حد نصاب را داشته باشد؛ میسر است. حدنصاب همه ساله از سوی سازمان سواد آموزی ابلاغ خواهد شد.

-راه اندازی «مراکز یادگیری محلی» پس از امکان سنجش طبق فرآیند اعلام شده در شیوه نامه قبل انجام و درخواست تأسیس مرکز در سامانه سوادآموزی ثبت شود.

-پس از صدور مجوز و تأیید تأسیس مرکز در سامانه توسط سازمان، استان و شهرستان مجری تا پایان شهریورماه طبق زمان بندی زیر فرصت دارد مقدمات تشکیل مرکز یادگیری محلی را فراهم نماید.
 
برای دریافت شیوه نامه اینجا کلیک کنید.
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha