اطلاعیه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران درباره توزیع برنج در کشور

۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰:۰۵
کد خبر: ۷۵۸۸۴۸
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران درباره توزیع برنج در کشور اطلاعیه ای صادر کرد.
- بنا به اعلام شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، با توجه به خشکسالی‌های ناشی از کاهش نزولات آسمانی در سال زراعی جاری، میزان تولید برنج کشور ۱۸ و نیم درصد کاهش یافته است.
 
از سوی دیگر به منظور حمایت از کشاورزان شالیکار، دولت مکلف است نسبت به محدودیت واردات برنج در دوره زمانی خاصی اقدام کند. بر همین اساس پیش بینی‌های لازم برای جبران این کاهش تولید از محل موجودی ذخایر راهبردی کشور به عمل آمده است و در مرحله اول طرح توزیع ۱۰۰ هزار تن برنج وارداتی از انواع هندی پاکستانی و تایلندی ابلاغ شد.
 
همچنین برای تداوم این طرح و افزایش این میزان هیچگونه محدودیتی وجود ندارد؛ لذا به استحضار مردم عزیزمان می‌رساند از ابتدای شهریور ماه تاکنون صرفاً ۴۳ هزار تن از این برنج دارای متقاضی بوده و واریز وجه نکرده اند، که از این مقدار صرفاً ۳۰ هزار تن از انبار‌های شرکت خارج و مابقی به مرور در حال خروج می‌باشد.
 
بدین وسیله از تمامی شبکه‌های توزیع منتخب، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های کارگری، کارمندی و مصرف محلی دعوت می‌شود در صورت نیاز به برج وارداتی از طریق کارگروه‌های تنظیم بازار استانی، سازمان‌های جهاد کشاورزی و یا صنعت، معدن و تجارت استان اقدام لازم به عمل آمده و برنج مورد نیاز کشور را تامین و توزیع کنند.
 
همچنین از استانداران محترم نیز تقاضا می‌شود در صورت نیاز به افزایش میزان تخصیصی استان مربوطه برای هریک از انواع برنج‌های فوق، مراتب را اعلام کنند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha