امیدواری برای آغاز واکسیناسیون ۷ تا ۱۸ ساله‌ها تا ۲ هفته دیگر

۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷:۰۱
کد خبر: ۷۵۸۴۶۶
وزیر بهداشت با اشاره به پیگیری واردات واکسن برای دانش آموزان، گفت: امیدواریم تا دو هفته دیگر واکسیناسیون افراد ۷ تا ۱۸ سال را در کشور شروع کنیم.
- بهرام عین اللهی وزیر بهداشت امروز (۲۵ شهریور) در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشکده بهداشت کرمانشاه در جمع خبرنگاران، با تاکید بر لزوم تسریع واکسیناسیون کرونا در کشور، گفت: تنها راه مقابله با کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون است و بنابراین نیاز است که روند واکسیناسیون در کشور سرعت بیشتری گیرد.

وی با اشاره به تامین مناسب واکسن در کشور، گفت: در حال حاضر مهم‌ترین شاخص عملکرد استان‌ها برای ما بر مبنای موفقیت آن‌ها در مقابله با کرونا که همان تسریع در روند واکسیناسیون است، می‌باشد.

عین اللهی با اشاره به روند واکسیناسیون دانشجویان، از بازگشایی حضوری دانشگاه‌های علوم پزشکی از مهرماه خبر داد و افزود: آموزش مجازی در رشته‌های پزشکی کاربردی نیست و با توجه به واکسیناسیون دانشجویان از مهرماه این دانشگاه‌ها بازگشایی خواهند شد.

وی افزود: در خصوص سایر دانشگاه‌ها هم با اتمام واکسیناسیون دانشجویان، وزیر علوم در این زمینه تصمیم گیری خواهد کرد.

امیدواریم تا ۲ هفته دیگر واکسیناسیون ۷ تا ۱۸ ساله‌ها را شروع کنیم

وزیر بهداشت از پیگیری برای واردات واکسن دانش آموزان هم خبر داد و افزود: در تلاش هستیم که واکسن افراد ۷ تا ۱۸ سال را هم تامین کنیم و امیدوار هستیم از دو هفته دیگر واکسیناسیون این گروه‌های سنی هم انجام شود.

عین اللهی خاطرنشان کرد: تعداد محدودی واکسن برای افراد زیر ۱۸ سال در اختیار داشتیم که این واکسن‌ها برای ۱۷ ساله‌ها که در آستانه کنکور سراسری هستند تزریق شد تا بتوانند با فراغ بال بیشتری در کلاس‌های آمادگی کنکور حاضر شوند.

وی در خصوص بازگشایی مدارس هم گفت: برنامه ما این است که واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال و والدین آن‌ها هم انجام گیرد تا با خیال راحت بازگشایی مدارس هم انجام گیرد.

عین اللهی افزود: این نکته را باید یادآور شد که واکسیناسیون به معنای پایان کرونا و کنار گذاشتن رعایت پروتکل‌ها نیست و استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی حتی با اتمام واکسیناسیون تمام گروه‌های سنی باید ادامه داشته باشد.

عین اللهی تاکید کرد: همه باید به زندگی با کرونا و رعایت پروتکل‌ها عادت کنیم و مردم باید بدانند که واکسن تنها سیستم دفاعی بدن را در برابر این ویروس قوی می‌کند و این به معنی عدم ابتلا به کرونا نیست و واکسن تنها می‌تواند از شدت بیماری کم کند.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *