تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر ارتقای ضریب نفوذ دانش و فناوری در بخش کشاورزی ایران

۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸:۵۱
کد خبر: ۷۵۸۳۴۸
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
وزیر جهاد کشاورزی گفت: ضریب نفوذ دانش و فناوری در کشاورزی ایران پایین است و باید ارتقا یابد و در دوره جدید با احتمام معاونت علمی و فناوری یک کار پرسرعت‌تری را برای نفوذ دانش و فناوری در کشاورزی ایران انجام می‌دهیم؛ قطعا این اقدامات باعث تولید ثروت، تولید محصولات با کیفیت، افزایش صادرات و ارزآوری در حوزه کشاورزی و در نهایت افزایش امنیت غذایی در کشور خواهد شد.
- بنا به اعلام روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، سید جواد ساداتی نژاد در بازدید از نمایشگاه محصولات دانش بنیان حوزه کشاورزی گفت: یکی از مشکلات حوزه کشاورزی اقتصادی و علمی نبودن است؛ ضریب نفوذ دانش و فناوری در کشاورزی ایران پایین است و باید ارتقا یابد.

وی افزود: این نمایشگاه نشان می‌دهد جوانان ما با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توانایی بالایی را از خود بروز داده‌اند.

ساداتی نژاد با بیان این که جوانان ما ظرفیت بسیار زیادی دارند، خاطرنشان کرد: با اندک حمایت از مجموعه‌های دانش بنیان می‌توانیم، مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی در بحث دانش و فناوری را به راحتی در داخل کشور برطرف کنیم.

وی ابراز امیداوری کرد: در دوره جدید با احتمام معاونت علمی و فناوری یک کار پرسرعت‌تری را برای نفوذ دانش و فناوری در کشاورزی ایران انجام می‌دهیم؛ قطعا این اقدامات باعث تولید ثروت، تولید محصولات با کیفیت، افزایش صادرات و ارزآوری در حوزه کشاورزی و در نهایت افزایش امنیت غذایی در کشور خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به درخواست‌های دریافت شده از شرکت‌های دانش بنیان گفت: در اولین فرصت به این درخواست‌ها رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: ما وزارت جهاد کشاورزی را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی می‌دانیم و تلاش می‌کنیم در زمینه ترویج و نفوذ فناوری قدم‌های موثری برداریم.

حل بحران‌های کشاورزی با نفوذ علم و فناوری

در این بازدید، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این که چالش‌های بخش کشاورزی تنها با فناوری قابل حل است، اظهار کرد: مشکلات حوزه آب، توسعه محصولات و اکوسیستم خاص کشور تنها با نفوذ فناوری برطرف خواهد شد.

وی افزود: البته یکی از سخت‌ترین حوزه‌ها برای پذیرش علم و فناوری حوزه کشاورزی است، چراکه کشاورزان به سیستم سنتی عادت کرده و در مقابل نوآوری مقاومت می‌کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: ما برنامه‌های جدی برای حوزه کشاورزی داریم که با وزیر جهاد کشاورزی در این خصوص جلساتی را خواهیم داشت تا روش‌هایی که در این سال‌ها در نفوذ فناوری موفق بوده‌اند، توسعه دهیم.
 
 
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha