«سفیر ثامن»؛ روایتگر توسل شهید ثامن به «امام رضا (ع)» برای حضور در جبهه حق علیه باطل است

۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰:۰۱
کد خبر: ۷۵۸۳۴۳
یک نویسنده کتاب گفت: شهید ثامن هشتمین شهید ارتش بود، از سوی دیگر این شهید بزرگوار توسل بسیاری به «امام رضا (ع)» هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت کرده بود تا بتواند به جبهه حق علیه باطل در سوریه برود.

سمانه خاکبازان در گفت‌وگو با میزان پیرامون کتاب «سفیر ثامن» گفت: کتاب «سفیر ثامن» پیرامون شهید ستوان سوم سیدمهدی جودی‌ثانی است، وی هشتمین شهید مدافع حرم از ارتش جمهوری اسلامی بود که همان گونه که دوست داشت به شهادت رسید.

وی در همین راستا ادامه داد: شهید جودی ثانی در سال ۹۶ در منطقه حلب هنگامی که به عنوان مسئول توپخانه مدافعان حرم به دفاع از دین و اعتقاداتش پرداخته بود به شهادت رسید.

وی پیرامون سبک نگارش کتاب «سفیر ثامن» اظهار کرد: کتاب «سفیر ثامن» به شیوه کاملاً داستانی و تمام داستان بر اساس حقیقت نوشته شده است، کتاب روایت زندگی شهید ثانی از ابتدای ولادت تا زمان شهادت بوده و در فصل های متعدد آن به حضور شهید جودی ثامن در ارتش و گذراندن دوره‌های تکمیلی برای حضور در بخش توپخانه همچنین گرفتن درجه و حال هوای آن روز‌ها مطرح شده است. کتاب «سفیر ثامن» در قالب ۸ فصل روایت شهید سید مهدی جودی ثانی را بیان می‌کند، این کتاب با نگاه دانای کل به طرح داستان پرداخته تا ابعاد وجودی و اعتقادات این شهید بزرگوار را توصیف و برای مخاطب بیان کند.

خاکبازان پیرامون سبک زندگی شهید جودی ثانی بیان کرد: شهید جودی ثانی فردی بسیار با اخلاص بود و همین اخلاصش سبب شد همان گونه که دوست دارد به شهادت برسد، این شهید بزرگوار در وصیت نامه خود از خداوند خواسته بود به شکلی به شهادت برسد که ذره‌ای از وجودش بر روی زمین باقی نماند تا کل وجودش از آن خدا باشد لذا در زمان شهادت به وسیله‌ای توپخانه دشمن مورد هدف قرار گرفت.

وی در مورد پیوستن شهید جودی ثانی به نیرو‌های مدافع حرم در سوریه اظهار کرد: از آنجا که شهید سید مهدی جودی ثانی علاقه وافری به شهادت داشت، تلاش می‌کرد به هر شکلی که شده به سوریه برود و برای دفاع از اسلام در مقابله دشمن بایستد، لذا به حرم «امام رضا (ع)» رفته در آنجا با توسل به این امام بزرگوار خواسته خود را مطرح کرد، از سوی دیگر ارتش شرایط ویژه‌ای را برای افرادی که بخواهند به سوریه بروند قائل میشد اما سرانجام خداوند خواسته شهید ثانی را اجابت کرده و او جزو تعداد معدودی از افراد بود که به سوریه رهسپار شد، باید یادآوری کنم که تخصص وی در بخش توپخانه عامل مهم و اثرگذار برای حضور در جبهه مدافعین حرم شد.

نویسنده کتاب «شاهرگی برای حریم» علت نامگذاری کتاب «سفیر ثامن» را مورد بررسی قرار داد و ابراز کرد: شهید ثامن هشتمین شهید ارتش بود، از سوی دیگر این شهید بزرگوار توسل بسیاری به «امام رضا (ع)» هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت کرده بود تا بتواند به جبهه حق علیه باطل در سوریه برود، لذا «امام هشتم (ع)» هم واسطه‌ای نزد خداوند شد تا وی سرانجام به خواسته‌اش برسد، من هم نام کتاب را «سفیر ثامن» گذاشتم.

خاکبازان جذاب‌ترین بخش کتاب «سفیر ثامن» را قبل از زمان شهادت و پس از شهادت شهید جودی ثانی دانست و بیان کرد: در دو فصل از کتاب «سفیر ثامن» به حال و هوای قبل از شهادت و پس از شهادت شهید جودی ثانی پرداخته شده است، صبح زود یکی از روز‌هایی که شهید جودی ثانی در منطقه حلب قرار داشت و توپخانه مدافعان حرم را هدایت می‌کرد با هجوم توپخانه دشمن مواجه می‌شود، در این زمان هر یک از همرزمان وی به بخشی پناه می‌برند، ولی شهید جودی ثانی تلاش می‌کند تا توپخانه را راه‌اندازی کند لذا بسوی تجهیزات حرکت می‌کند هنگامی که در حال آماده سازی توپ برای شلیک بوده توپخانه دشمن وی را به همراه توپخانه مدافعان حرم هدف گرفته و منفجر می‌کند و همین اتفاق سبب می‌شود که چیزی از پیکر این شهید بزرگوار باقی نماند.

وی در همین راستا افزود: نقطه‌ای خاص و مهم در کتاب «سفیر ثامن» مطرح شده که به وصیت نامه شهید ثامن پرداخته است، توجه به حال و هوای این شهید و آرزویی که در دل دارد جذاب‌ترین بخش‌هایی است که می‌تواند مخاطب را شیفته خود کند و در کتاب به خوبی به آن پرداخته شده است.

خاکبازان به پیام کتاب «سفیر ثامن» اشاره و خاطرنشان کرد: کتاب «سفیر ثامن» در حقیقت تلاش دارد تا خصوصیات اخلاقی شهید ثامن را که فردی آرام بوده و در عین حال دقیق و وظیفه شناس است را بیان کند، از سویی دیگر اخلاص وی نقطه ارزشمند اخلاقی این شهید بزرگوار بوده است، همچنین در نظر گرفتن رضایت خداوند در هر مرحله از زندگی‌اش در سخت‌ترین شرایط از وی رزمنده‌ای ارزنده و شهیدی بزرگوار ساخته است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha