تخریب دوربین‌های آژانس انرژی اتمی در عملیات‌های اخیر تروریستی

16:51 - 24 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۸۳۳۸
دسته بندی: سیاست
رئیس سازمان انرژی اتمی درباره سفر اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران، گفت: در عملیات‌های اخیر تروریستی که در بعضی مکان‌ها صورت گرفته بود، تعدادی از دوربین‌ها آسیب دیده بود که شامل دوربین‌های پادمانی هم بودند.

- محمد اسلامی عصر امروز در حاشیه حضور در کمیسیون «امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس شورای اسلامی درباره سفر اخیر مدیرکل  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران، اظهار داشت: طبق مقررات آژانس انرژی اتمی و پادمان، در بسیاری از فرآیند‌های مورد صراحت قانون آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دوربین‌های آژانس وجود دارد و این تداوم دانش و آگاهی از فرایند‌های هسته‌ای را کل جهان انجام می‌دهند که شامل حال ما هم می‌شود. از روز نخست بوده و الان هم هست.

رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: افزون بر آن تعهداتی که طبق پادمان بر عهده ما است و ما مکلف هستیم که این شفاف‌سازی را انجام بدهیم، تعدادی دوربین متاثر از توافقنامه برجام نصب شده بود که این‌ها با توجه به برگشت از طرف‌های مقابل تعهداتشان، آن دوربین‌ها و نظارت‌ها جایی نداشته که وجود داشته باشند.

اسلامی در ادامه گفت: در عملیات‌های اخیر تروریستی که در بعضی مکان‌ها صورت گرفته بود، تعدادی از دوربین‌ها آسیب دیده بود که شامل دوربین‌های پادمانی هم بودند. این‌ها به ۲ گزارش سختگیرانه منجر شده بود که به گونه مخرب منتشر شده بود و ما برای اینکه رفع ابهام و شفاف‌سازی کنیم؛ این ملاقات و این دیدار انجام شد.

وی اضافه کرد: این دیدار گام اولیه این بود که ما از ابهام‌زایی و ایجاد اشکال در روند اجرایی برنامه‌های هسته‌ای کشور جلوگیری کنیم و مطمئن هستیم که با دستاوردی که در این مرحله داشتیم، آن را به گونه‌ای مدیریت خواهیم کرد و ادامه خواهیم داد که اولاً هیچ ابهامی برای برنامه‌های هسته‌ای ایران که کاملاً صلح‌آمیز و مطابق مقررات است به وجود نیاید و ثانیاً تعهدات برجامی طبق قانون مجلس ادامه پیدا نمی‌کند ما آن‌ها را ادامه ندهیم و به قانون اقدام راهبردی مجلس مقید باشیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین از شرکت خود در اجلاس عمومی سازمان انرژی اتمی که هفته آینده برگزار می‌شود، خبر داد.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *