لزوم تک صدایی در کشور در موضوع بازگشایی مدارس

۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۳:۰۱
کد خبر: ۷۵۸۱۴۳
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت‌: برای کاهش سرگردانی و نگرانی والدین لزوم تک صدایی در کشور و اعلام نظر مرجع واحد مشکلات را مرتفع خواهد کرد.
زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با میزان در مورد بازگشایی مدارس از سال تحصیلی جدید گفت:در خصوص بازگشایی مدارس و شروع آموزش به صورت امن بحث اول موضوع واکسیناسیون است باید دید تا زمان باقی مانده در بحث واکسیناسیون دانش آموزان به چه میزان پوشش خواهیم رسید.

وی ادامه داد: از این رو همه چیز به میزان واکسیناسیون بستگی دارد، اگرچه که نیز پس از واکسیناسیون نیز با رعایت کامل پروتکل‌ها می‌توان بر آسیب‌های موجود غلبه کرد.

وی در مورد شیوه آموزش دانش آموزان ابتدایی گفت:با توجه به اینکه واکسیناسیون در رنج سنی ۱۲ تا ۱۸ سال انجام می‌شود و هنوز واکسنی ویژه دانش آموزان زیر ۱۲ سال نداریم دانش آموزان ابتدایی همچون سال گذشته ناچارا باید به صورت مجازی آموزش ببینند.

این نماینده مجلس گفت:تلاش ویژه ما تهیه واکسن و انجام واکسیناسیون تمامی گروه‌های سنی با واکسن‌های تولید داخل و وارداتی است تا بتوانیم فرایند واکسیناسوین را به طور کامل به اتمام رسانده و تکمیل کنیم.

وی در خصوص اظهار نظر‌های ضد و نقیض در خصوص بازگشایی مدارس و ایجاد سرگردانی و نگرانی والدین در این خصوص گفت:آنچه اهمیت دارد اتخاذ تصمیمات واحد بر اساس شاخص‌ها و مولفه‌های سلامت است، بزای اعلام این امر نیاز به تک صدایی داریم.

وی در پایان گفت:با توجه به ناشناخته بودن ویروس کرونا از ابتدا کشور در مدیریت آن عملکرد خوبی داشته است، اما در زمینه تک صدایی و اجماع برای اعلام دیدگاه‌ها ضعف داریم. از این رو تمرکز تصمیم گیری و اعلام تصمیمات نهایی توسط یک مرجع که آن هم ستاد مقابله با کرونای کشور است ضروری است. زمانی که صدای واحد از مرجع مطمئن به گوش مردم برسد خیلی از نگرانی‌های موجود مرتفع می‌شود.

بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *