۱۱۱ هکتار از اراضی ملی کرمانشاه از زمین خواران پس گرفته شد

۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵:۲۴
کد خبر: ۷۵۸۱۲۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۱۱۱ هکتار از اراضی ملی کرمانشاه از زمین خواران پس گرفته شده است گفت: در حدود ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی که بصورت غیرقانونی تغییر کاربری داده شده بودند به وضع سابق بازگردانده شدند.
- شهرام کرمی دادستان کرمانشاه در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی استان، با تاکید بر لزوم حفظ و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان، اظهارکرد: برخورد با متخلفان و دست اندازان به اراضی ملی و منابع طبیعی یکی از اولویت‌های مهم دستگاه قضایی استان کرمانشاه است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه افزود: براین اساس، از ابتدای سالجاری تاکنون حدود ۱۱۱ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی که بصورت غیرقانونی تصرف شده بودند، از متخلفان بازپس گیری و خلع ید صورت گرفته شد. همچنین در حدود ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی که بصورت غیرقانونی تغییر کاربری داده شده بودند به وضع سابق بازگردانده شدند.

کرمی با ابراز رضایت از برخورد‌های صورت گرفته با تغییر کاربری اراضی بویژه در حوزه شهرستان کرمانشاه، عنوان کرد: باتوجه به اقدامات بسیار خوبی که سال گذشته در دستور کار قرار گرفت، خوشبختانه آمار تغییر کاربری‌ها در استان به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

وی در ادامه بااشاره به کمبود شدید بارش‌ها از سال گذشته و لزوم مدیریت منابع آب، اعلام کرد: باتوجه به در پیش بودن بحران خشکسالی در سال‌های آینده دستگاه‌های ذیربط باید در بحث حفاظت از منابع آبی استان با جدیت بیشتری ورود کنند.

کرمی اضافه کرد: متاسفانه علیرغم وجود ۵۰۰۰ حلقه چاه غیر مجاز در سطح استان، از ابتدای امسال تاکنون فقط ۵۶ مورد از آن‌ها مسدود شده که این عملکرد قابل قبول نیست.

وی یادآورشد: امور آب استان کرمانشاه در بحث انسداد چاه‌های غیرمجاز موفق عمل نکرده که انتظار داریم با جدیت بیشتری به این موضوع ورود کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در پایان از دستگاه‌های متولی خواست تا در بحث گسترش فرهنگ حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی و آبی ورود بیشتری داشته باشند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha