صدور ۹۸ درصد از ابلاغیه‌ها در دادسرای سیرجان استان کرمان به صورت الکترونیکی

۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷:۱۲
کد خبر: ۷۵۸۰۶۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در صورت کوتاهی در رسیدگی به پرونده‌ها، حجم پرونده‌ها افزایش می‌یابد و در نهایت موجب آشفتگی شعب و نارضایتی مردم می‌شود و از این رو باید توجه داشت که رسیدگی به موقع به پرونده‌ها از حقوق مردم به شمار می‌رود.
- یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در جمع کارکنان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان اظهار کرد: هر یک از قضات این شهرستان به مانند یک مدیر هستند و باید در حوزه کاری خود مدیریت لازم را انجام دهند و می‌طلبد که همت قضایی ویژه‌ای در این حوزه انجام شده و رسیدگی به پرونده‌ها به فراخور ورود پرونده‌ها انجام شود تا از انباشتگی و عقب ماندگی پرونده‌ها جلوگیری شود.

وی با اشاره به این مطلب که حوزه قضایی سیرجان از حوزه‌های بسیار مهم و بزرگ استان کرمان به شمار می‌رود و شرایط این حوزه متفاوت از سایر نقاط استان و کشور است، تاکید کرد: این حوزه قضایی از حیث کثرت دعاوی و پرونده‌ها از حوزه‌های قضایی مهم استان کرمان به شمار می‌رود و به دلیل اهمیت خود باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان این مطلب که متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادسرای سیرجان نیز ۵۳ روز است، ادامه داد: براساس آمار موجود در ۵ ماهه امسال ورودی پرونده‌ها به دادسرای سیرجان ۲۳.۶۸ درصد رشد داشته و در مجموع هشت هزار و ۴۸۸ پرونده در این دادسرا مختومه شده است.

موحد با اشاره به این مطلب که نرخ رسیدگی به پرونده‌ها در دادسرای سیرجان طی پنج ماهه امسال ۸۶.۵۴ درصد بوده است، گفت: در حال حاضر ۹۸ درصد ابلاغیه‌های دادسرای سیرجان به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha