آمادگی کامل آموزش و پرورش برای شروع سال تحصیلی جدید

17:28 - 23 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۸۰۰۱
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سفر یک روزه به استان البرز از آمادگی کامل دستگاه تعلیم و تربیت برای شروع سال تحصیلی جدید در کشور خبر داد و گفت: از اول مهرماه، مدارس به تدریج بازگشایی می‌شوند.
-به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در آیین بهره برداری از «دبیرستان شهید باب الله مؤمنی کرج» و اعزام کاروان توزیع اقلام و تجهیزات آموزشی و ورزشی به مناطق مختلف البرز، اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با وزارت بهداشت مقدمات کار برای تزریق واکسن به دانش آموزان، رانندگان سرویس مدارس و اولیای دانش آموزان فراهم شده است.

وی افزود: همچنین آمادگی لازم برای شروع آموزش مجازی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، در بستر «شبکه آموزشی شاد» و «مدرسه تلویزیونی»، وجود دارد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم از همان ابتدای راه به حوزه تعلیم و تربیت نگاه ویژه‌ای دارد تا معلمان و دانش آموزان از بستر مناسب آموزشی، تربیتی و حمایتی برخوردار شوند.

کاظمی با اشاره به این که استان البرز، راهبردی‌ترین استان کشور و پیشتاز در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و صنعتی است، اضافه کرد: این استان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و رشادت‌ها، در کشور الگو است؛ شهید «محمدحسین فهمیده» الگوی ماندگار تاریخ تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

وی گفت: افتتاح ۲۵پروژه آموزشی بزرگ و درمانگاه بی نظیر فرهنگیان کرج، در استان البرز نشانگر این است که مجموعه مسئولان استان، همت مضاعف دارند تا جایگاه شاخصه‌های البرز را در حوزه تعلیم و تربیت ارتقا دهند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به وضعیت سرانه ساخت و ساز البرز، باید تلاش‌ها برای تأمین فضای آموزشی در این استان مضاعف شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس در استان‌هایی که با متوسط کشور فاصله دارند به میزان این فاصله، سرمایه گذاری انجام شود تا بخشی از عقب افتادگی‌ها آن‌ها جبران گردد.

کاظمی افزود: ۳۵پروژه «حیات طیبه» در سطح کشور، در مدت زمان بسیار کوتاه، افتتاح شده است و تلاش برای اتمام پروژه‌های بزرگ «حیات طیبه» که هر کدام بیش از هشت هزار متر مربع زیربنا دارند، همچنان ادامه دارد.

وی از اجرای پروژه‌های حیات طیبه به عنوان یکی از مهمترین افتخارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نام برد و گفت: با هزینه‌هایی که هر کدام از این پروژه‌ها در بر دارد، می‌توان ده‌ها مدرسه ساخت و ده‌ها اقدام بزرگ در سطح کشورانجام داد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به اثرات مجتمع‌های آموزشی حیات طیبه درکیفیت بخشی به مسائل آموزش و پرورش پرداخت و عنوان کرد: هدف غایی و نهایی این زیر ساخت‌ها این است که زمینه‌های تربیتی و برون داده‌های تراز نظام جمهوری اسلامی ایران را در این مجموعه‌ها طراحی کنیم.

وی تأکید کرد: بستر حضور دانش آموزان در فضای واقعی مدارس را آماده می‌کنیم، زیرا این حضور کاهش آسیب‌های اجتماعی و عادی شدن فضای عمومی جامعه را به همراه دارد.

شایان ذکر است؛ سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بدو ورود به البرز ابتدا با همراهی استاندار البرز به زیارت مزار شهدای گمنام والفجر کرج رفت و سپس از درمانگاه فرهنگیان کرج که آماده بهره برداری است، بازدید کرد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *