کودکان اینستاگرامی، کودکان لایک

۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰:۰۲
کد خبر: ۷۵۷۹۵۷
این روز‌ها در فضای مجازی شاهد کودکانی هستیم که توسط والدینشان مشهور می‌شوند. این کودکان به نوعی کودکان کار محسوب می‌شوند و والدین آن‌ها توجهی به عواقب این امر ندارند.

- مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: وقتی‌که می‌بینیم کودکی مورد آزار قرار گرفته ناراحت می‌شویم و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهیم، مخصوصاً در مورد کودکان کار. اما چرا در فضای مجازی این ماجرا برعکس است. شاید نمی‌دانیم آن‌ها هم کودک کار هستند. هر روز تعداد کودکانی که توسط والدینشان در فضای مجازی مشهور می‌شوند در حال افزایش است. لباس‌های عجیب می‌پوشند، آرایش‌های خاص دارند، حرف‌های تبلیغاتی قلمبه‌سلمبه را حفظ می‌کنند و باید جلوی دوربین ادا دربیاورند و حتی الکی بخندند، والدین هم به این ترتیب درآمدی کسب می‌کنند. شاید بپرسید چه اشکالی دارد؟ یکی از اشکالات کار این است که کودکان در سنین پایین شیرینی خاصی دارند، ولی همراه با رشدشان از این شیرینی و جذابیت کم می‌شود و زمانی فرا می‌رسد که دیگر توجه دیگران را جلب نمی‌کند و استفاده‌ای در فضای مجازی ندارد. آیا فکر نمی‌کنید کودکی که به این‌همه توجه کاذب عادت کرده بعد از رشد و در دوره نوجوانی دچار مشکلات روحی می‌شود؟

والدین ناخواسته به کودکشان آموزش می‌دهند که تو زمانی خوبی که بازدیدکننده و لایک بیشتری داشته باشی. به این ترتیب به کودک آموزش داده می‌شود کاری که بیشتر دیده شود خوب است و به‌درستی و یا نادرستی آن کار فکر نمی‌کند. متأسفانه این تصاویر و خاطره‌ها ضبط می‌شوند و در ذهن کودکان و فرزندانمان باقی می‌مانند.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3257587_305.mp4']


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *