بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از کارخانجات نیروی دریایی ارتش

14:27 - 23 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۷۹۲۰
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در صدر هیئتی به همراه امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش از کارخانجات نداجا بازدید کردند.
- بنا به اعلام روابط عمومی ارتش، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در صدر هیئتی به همراه امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش از کارخانجات نداجا بازدید کردند.
 
«شهریار حیدری» ضمن بازدید از این مجموعه صنعتی و دستاورد‌های نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: دستاوردها، توفیقات و پیشرفت‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش در حوزه تجهیزات دریایی که کاملاً خودکفا شده است برای کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار مسرت بخش است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بومی شدن تمام تجهیزاتی که با دستان توانمند کارکنان دریادل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مکان به روز و ساخته می‌شود نشان دهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان امروز است.
 
وی بیان کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در دنیا حرف برای گفتن دارد و می‌تواند با پیشرفت‍های دریایی بوجود آمده در کشور با ابر قدرت‌های جهان به رقابت بپردازد و حضور ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش در آب‍های آزاد و با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی کاملا بومی، نمونه مناسبی برای نمایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین المللی است.
 
در ادامه «سارا فلاحی» هم با اشاره به اقتدار دریایی نیروی دریایی راهبردی ارتش عنوان کرد: ما امروز با تجهیزات و زیردریایی‌هایی که در اختیار داریم توانستیم چالش اساسی را برای استکبار جهانی و برای کسانی که می‌خواهند در منطقه ناامنی بوجود بیاورند ایجاد کردیم.
 
نماینده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماموریت ۱۳۳ روزه ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش که متشکل از ناوبندر مکران و ناوشکن تمام ایرانی سهند بود اضافه کرد: این ناوگروه با کمترین هزینه این ماموریت را با سربلندی به پایان رساند و اقتداری مثال زدنی را به سرتاسر جهانیان نشان داد.
 
وی در پایان تصریح کرد: برنامه‌های مجلس شورای اسلامی برای ارتقای توان رزم دریایی نیروی دریایی ارتش در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به تخصیص اعتبارات در قالب کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ و سال ۱۴۰۱ مورد بررسی قرار گرفته و اعتبارات خوبی در سال جاری به این موضوع تخصیص پیدا کرده است.
 
فلاحی گفت: قطع به یقین با ملاحظه توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش برای سال ۱۴۰۱ما تلاش خواهیم کرد تا با تخصیص اعتبارات به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شاهد ارتقای روزافزون قدرت‌های بین‌المللی و دفاعی کشورمان باشیم.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *