دردسری که یک جفت کفش درست کرد؛ توصیه‌ای که مرادمند گوش نکرد!

11:57 - 23 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۷۸۴۲
شب گذشته استقلال در برابر تیم الهلال عربستان با دریافت ۲ گل مغلوب بازی شد. شاید اگر محمدرضا مرادمند در مقابل گومیس سر نمی‌خورد و می‌توانست این توپ را دفاع کند، نتیجه به شکل دیگری تمام می‌شد.

_ ورزش سه نوشت: در مصاف استقلال – الهلال همه چیز برای آبی‌ها خوب پیش می‌رفت و با توجه به موقعیت‌های ایجاد شده تا پیش از گل گومیس انتظار می‌رفت استقلال برنده میدان باشد، اما یک اتفاق همه چیز را خراب کرد. پاس توی عمق بازیکن الهلال برای گومیس به راحتی می‌توانست توسط محمد رضا مرادمند دفاع شود، اما او در لحظه آخر سر خورد تا توپ به بهترین شکل ممکن برای گومیس جفت و جور شود و این بازیکن با یک ضربه فنی و راحت سید حسین حسینی را که برای تصاحب توپ جلو آمد بود مغلوب کند و در نهایت گل نخست تیم الهلال را به ثمر برساند. این گل آب سردی بود بر پیکره تیم استقلال و حتی آبی‌ها را از جبران نتیجه بازی نا امید کرد.

به این خاطر که آبی‌ها پیش از این گل تیم برتر میدان بودند و به مراتب بهتر از پر افتخارترین تیم باشگاهی آسیا موقعیت ایجاد کردند، اما این الهلال بود که به گل رسید و در ادامه به بازی حرفه‌ای خود ادامه داد و یک گل دیگر به ثمر رساند و بعد از گل دوم با ایجاد تجمع در منقطه یک سوم دفاعی به خوبی بازی را اداره و از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به سلامت عبور کرد.

نکته جالب اینکه گزارشگر بازی به سر بودن زمین به خاطر آب دادن به آن پیش از شروع بازی و هم چنین در بین دو نیمه اشاره کرد در حالی که این در فوتبال حرفه‌ای مرسوم است. حتی در مسابقات بین المللی دیگر هم این کار را انجام می‌دهند. این کار در استادیوم آزادی پیش از بازی‌های تیم ملی هم انجام می‌شود. حتی در جام جهانی. پیش از شروع بازی کمی به زمین آب می‌دهند تا زمین بازی نرم و توپ با سرعت بیشتری به گردش در بیاید. این حتی توصیه کادر پزشکی فیفا نیز هست چرا که بر این عقیده اند بازی در زمین خشک به زانو و کمر بازیکن فشار می‌آورد و ممکن است موجب مصدومیت بازیکنان شود. در چنین زمین‌هایی بازیکنان کفش میکس می‌پوشند. تا پیش ازاین دو نوع کفش فوتبال داشتیم.

کفشی که مخصوص بازی در زمین‌های خشک بود و کفشی که به درد بازی در زمین‌های خیس و بارانی می‌خورد. اما اکنون کفش میکس طراحی شده که حاصل تلفیق این دو نوع کفش است. با استوک‌های مخصوص که مانع می‌شود در زمین‌های خشک که پیش از شروع بازی و بین دو نیمه به آن آب می‌دهند بازیکن سر بخورد. تشخیص اینکه بازی با کدام کفش راحت‌تر است با بازیکن است و بازیکن هنگام گرم کردن متوجه می‌شود با کفش ۱۳ استوک بپوشد یا کفش میکس. کفش میکس میخ‌های کمتری دارد و موجب چسبندگی پای بازیکن به زمین می‌شود و کمتر بازیکن در زمین‌های خیس سر می‌خورد. ظاهرا هنگام گرم کردن به محمد حسین مرادمند گفته بودند کفش میکس بپوشد که این کار را نکرد و نتیجه آن شد که در دقیقه ۳۹ بازی به دلیل سر خوردن نتوانست پاس منجر به گل از سوی گومیس را قطع کند. البته او در نیمه دوم به این توصیه گوش و کفشش را عوض کرد، اما دیگر کار از کار گذشته بود؛ نوشدارو بعد از مرگ سهراب.

دردسری که یک جفت کفش درست کرد؛ توصیه‌ای که مرادمند گوش نکرد!

درحالیکه به نظر توپ در کنترل مرادمند بود او روی زمین لیز خورد تا موقعیت را به گومیس بدهد

دردسری که یک جفت کفش درست کرد؛ توصیه‌ای که مرادمند گوش نکرد!

گومیس اینچنین مطمئن و سریع دروازه حسینی را با یک چیپ گشود

دردسری که یک جفت کفش درست کرد؛ توصیه‌ای که مرادمند گوش نکرد!

مرادمند بین دو نیمه استوکهایش را عوض کرد تا دوباره آن اتفاق برایش رخ ندهد

نکته جالب اینکه در برخی از بازی‌های لیگ برتر همانند بازی‌هایی که در استادیوم آزادی برگزار می‌شود یا بازی‌هایی که در استادیوم نقش جهان پیش از شروع بازی و بین دو نیمه به زمین آب می‌دهند و معمولا بازیکنان در این زمین‌ها با کفش میکس بازی می‌کنند. در اروپا هم این چنین است و کمتر بازیکنی است که دیگر با کفش ۱۳ استوک بازی کند. به هر صورت در فوتبال گاهی عدم توجه از سوی یک بازیکن به جزییات ممکن است منجر به شکست تیمی شود و این اتفاق به ظاهر ساده در بازی شب گذشته زمینه ساز پیروزی الهلال شد. در مسابقه‌ای که پیش از گل گومیس استقلال تیم برتر میدان بود و این تصور را به وجود آورد که برنده از میدان خارج خواهد شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *