تسهیل صادرات و تجارت خارجی با اقدامات وزارت صمت

۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۵:۳۰
کد خبر: ۷۵۷۶۸۵
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای افزایش ۵ میلیارد دلاری صادرات در نیمه دوم سال جاری گفت: خبر‌های خوبی در موضوع تسهیل صادرات و تجارت خارجی در ماه‌های آینده با روان‌سازی اقتصاد کشور به گوش خواهد رسید.
- بنا به اعلام  شاتا، محمدرضا پورابراهیمی امروز (دوشنبه ۲۲ شهریور) بعد از وزیر صمت در نشست این کمیسیون گفت: سه هفته از تشکیل دولت سیزدهم می‌گذرد و این دولت به تازگی کار خود را آغاز کرده است که در نشست کمیسیون اقتصادی با وزیر صمت محور‌های خود را درباره بازرگانی داخلی و خارجی با این عضو کابینه مطرح کردیم.

وی افزود: گزارشی از وضعیت میدانی تهیه شده از سوی کمیته‌های زیر مجموعه کمیسیون اقتصادی و تنظیم بازار کالا‌های اساسی و غیراساسی با وزیر صمت مطرح کردیم. این درحالی است که نمایندگان مجلس دغدغه رفع گرانی کالا‌های اساسی را دارند؛ چراکه ما شاهد استمرار این گرانی‌ها هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: ۸ میلیارد دلار منابع ارزی در نیمه اول سال جاری برای واردات کالا‌های اساسی در نظر گرفته شد که باید در این باره بازنگری صورت گیرد ضمن اینکه وزیر صمت در کمیسیون اقتصادی درباره تعیین نرخ ارز ترجیحی که در هیات دولت در حال بررسی است، توضیحاتی را ارائه دادند.

پورابراهیمی گفت: باید فرصت و زمانی را در اختیار وزیر صمت قرار دهیم، ضمن اینکه اعتقاد به عدم دخالت دولت در قیمت‌گذاری و روانسازی اقتصاد و تاکید بر رویکرد بازار سرمایه و تعیین قیمت‌ها به صورت غیردستوری در دیدار با وزیر صمت اعلام شد.

وی افزود: قیمت گذاری دستوری باعث ایجاد فساد و رانت در کشور خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: خبر‌های خوبی در بهبود شرایط صادرات و تجارت خارجی از سوی وزیر صمت ارائه شد. ضمن اینکه افزایش ۵ میلیارد دلاری صادرات در نیمه دوم سال جاری و تامین مواد اولیه برای واحد‌های تولیدی می‌تواند مسیر حرکت در ماه‌های آینده را برای روانسازی اقتصاد کشور هموار کند.

پورابراهیمی اضافه کرد: عدم ایفای تعهدات مربوط به وزارت صمت در دولت سابق تاکنون هم به وزیر فعلی صمت ارائه شد.
 
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha