آزادسازی بستر و حریم رودخانه آبشینه همدان با دستور دادستان

۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱:۰۳
کد خبر: ۷۵۷۶۵۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز همدان از رفع تصرف بستر و حریم رودخانه آبشینه خبر داد و گفت: این مسئله پس از ارائه طرح توسط شرکت آب منطقه‌ای همدان در شورای تأمین و اثبات غیرقانونی بودن تصرفات و با دستور قضایی و با همکاری نیروی انتظامی محقق شد.
حسن خانجانی موقر دادستان همدان در گفت‌وگو با میزان گفت: بستر و حریم رودخانه‌ها در برخی نقاط در سال‌های گذشته توسط عده‌ای متصرف و به باغ، زمین کشاورزی و یا حتی ساختمان تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: در اجرای تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب از سال ۱۳۹۸ به شرکت آب منطقه‌ای استان همدان ابلاغ شده تا نسبت به اجرای قانون آزادسازی بستر و حریم روخانه ها، نهرها، و مسیل‌ها و سایر آبرفت‌های موجود مطابق با قانون اقدام کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان افزود: بنابراین شرکت آب منطقه‌ای استان طرح مطالعاتی بستر و حریم رودخانه آبشینه را به مسافت دو کیلومتر انجام داد و موضوع در شورای تأمین شهرستان مطرح شد.

خانجانی تصریح کرد: در نهایت پس از انجام اخطار‌های لازم، آگهی قانونی و تعیین مهلت اعتراض به آن و عدم ارائه هر گونه اعتراضی، دستور قضایی لازم در اجرای قانون صادر و شرکت آب منطقه‌ای با پشتیبانی نیروی انتظامی از هفدهم شهریور ماه جاری، رفع تصرفات بستر رودخانه را به مساحتی که مطالعه شده آغاز کرده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *