امیر نصیرزاده: تحول‌گرایی گام مهمی برای مدیریت صالح و سالم است

۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰:۱۴
کد خبر: ۷۵۷۶۱۳
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: برای ایجاد یک مدیریت صالح و سالم چند اصل نیاز است اولین اصل همان آمادگی روحی است دومین رفتار مدیران است که باید از خودشیفتگی و خودبسندگی دوری کنند و گام سوم اهمیت دادن به بحث نظارت هاست.
- یازدهمین جشنواره مالک اشتراشراف فرماندهی اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش صبح امروز در سالن اجتماعات مسجد النبی (ص) ستاد نهاجا برگزار شد.

امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این جشنواره، با بیان اینکه هدف اشراف نظارت بر عملکرد مدیران است، آمادگی روحی، رفتار مدیران و تحول گرایی اعتدال گرا یی را از ایجاد مدیریت صالح و سالم در جامعه اسلامی برشمرد.
 
عناصر اثر گذار یک مجموعه و جامعه مدیریت صحیح است
وی افزود: یکی از عناصر اثر گذار یک مجموعه و جامعه مدیریت صحیح است که باعث به فرجام سعادت رسیدن سازمان می‌شود و برای اینکه بار سنگین مدیریت و مسئولیتی که بر عهده مدیران است به سر منزل مقصود برسد به آمادگی روحی در مدیران نیاز است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: منظور از آمادگی روحی در اینجا توسل جستن  به خداوند و نیایش، ذکر، تقوا و ترس ار مواخذه الهی است و پیامبر اکرم (ص) در خصوص مدیریت می‌فرماید، اگر دستگاه مدیریت سالم و صالح باشد خطا‌های متن جامعه قابل اغماض است، اما اگر مدیر از رأس صلاح و سلامت و تقوا و عدل دور باشد حتی اگر صلاحی وجود داشته باشد آن صلاح نمی‌تواند سازمان را به سر منزل مقصود برساند.

نصیرزاده با اشاره به ویژگی‌های مدیر صالح، گفت: برای ایجاد یک مدیریت صالح و سالم چند اصل نیاز است اولین اصل همان آمادگی روحی است دومین رفتار مدیران است که باید از خودشیفتگی و خودبسندگی دوری کنند و گام سوم اهمیت دادن به بحث نظارت هاست و  دیگری تحول گرایی است که یک مدیر باید کیفیت کار را به صورت مداوم افزایش دهد و در کار خود همیشه اعتدال را نگه دارد باشد و رفتار مدیریتی او بر اساس احکام الهی باشد تا هم خداوند از او راضی وخشنود باشد و هم جامعه‌ی سالم و صالح بر اساس قوانین اسلامی داشته باشیم.
 
مالک اشتر یکی از انسان‌های با بصیرت دنیای اسلام بود
جت الاسلام المسلمین سید احمد قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش نیز در این مراسم با اشاره به آیه اول سوره حجرات، گفت: در این آیه خداوند از تقدّم جستن از رهبر جامعه اسلامی را به شدّت نهی کرده است، زیرا کسی که در کارهایش از خدا و پیامبر پیشی می‌گیرد، در مدیریت نظام اسلامی خلل وارد می‍کند و جامعه را به هرج ومرج می‌کشاند و در حقیقت نظام قانون گذاری را بازیچه تمایلات خود قرار می‌دهد.

وی افزود: عمل به این آیه، جلوی بسیاری از خطا‌ها را می‌گیرد، زیرا گاهی خواسته مردم، پیروی انسان از حدس و تخمین یا میل به ابتکار ونوآوری و یا قضاوت عجولانه و یا گمان آزاداندیشی، انسان را وادار به گفتن، نوشتن و یا گرفتن تصمیماتی می‌کند که ناخودآگاه از خواسته خدا و رسول جلو می‌افتد. همان گونه که گروهی به گمان عبادت، قاطعیّت و زهد و ساده زیستی، از خدا و رسول پیشی گرفتند.

قاضی اظهار کرد: پذیرش و عمل به آن دسته از آداب و عادات و رسوم اجتماعی و یا مقرّرات و قوانین بشری که ریشه در قرآن و حدیث ندارد و برخاسته از عقل و فطرت نیست، نوعی پیش افتادن از خدا و رسول است.

وی با بیان اینکه مالک اشتر یکی از انسان‌های با بصیرت دنیای اسلام بود، گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نام‌گذاری جشنواره به‌نام جناب مالک‌اشتر از فرماندهان و یاران امیرالمومنین علی (ع) را آموزنده توصیف و فرمودند: مالک‌اشتر در «بصیرت و شناخت صراط مستقیم»، «عزم راسخ»، «احساس مسئولیت و آمادگی برای مجاهدت»، «شجاعت و قدرت فرماندهی» و در عین حال در «معنویت، عبادت، تقوی و تواضع» برجسته و الگوست و فرماندهان نیرو‌های مسلح باید بیش از دیگران، این حالات و روحیات عالی را در خود تقویت کنند.

قاضی خاطر نشان کرد: طبق بیانات گوهر بار رهبر معظم انقلاب و همچنین به منظور پیشبرد اهداف سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با توجه به شرایطی که وجود دارد باید با قدرت در این مسیر حرکت کنیم و برای حراست از انقلاب و دستاورد‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی از مالک اشتر این یار بزرگ حضرت علی (ع) سرمشق و الگو بگیریم.

این مراسم با حضور امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، حجت الاسلام المسلمین سید احمد قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا، امیر سرتیپ دوم تقی خانی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم سورانی جانشین و معاون هماهنگ کننده اداره عقیدتی سیاسی این نیرو و سرهنگ موسوی رئیس دبیرخانه اشراف سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.

در پایان این مراسم فرمانده نیروی هوایی ارتش  از اقدامات و تلاش‍های اداره عقیدتی سیاسی نهاجا به دلیل کسب رتبه بالا در اشراف ارتش قدردانی و تشکر کرد و از معاونت‍ها و نفرات برتر اشراف تقدیر بعمل آمد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha