ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح اجباری شد

14:15 - 22 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۷۵۹۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: همه زائرانی که می‌خواهند به سفر عتبات عالیات مشرف شوند حتماً در سامانه سماح ثبت نام کنند.
محمدحسن ذیبخش در گفت و گو با میزان، در خصوص تصمیمات جدید برای سفر‌های اربعین گفت: به جهت ایجاد انسجام و هماهنگی بیشتر بین ارگان‌هایی که بابت سفر اربعین و همایش بزرگ حسینی فعالیت دارند مقرر شد که همه زائرانی که می‌خواهند به سفر عتبات عالیات مشرف شوند حتماً در سامانه سماح ثبت نام کنند.
 
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: در همین راستا سازمان هواپیمایی کشوری به تمامی شرکت‌های هواپیمایی داخلی و شرکت‌های هواپیمایی عراقی اعلام کرد که هیچ مسافری خارج از لیست اعلامی سامانه سماح نمی‌تواند در بازه زمانی ۲۸ شهریورماه تا ۱۰ مهر ماه بلیت تهیه کند و الزام ثبت نام در سامانه سماح وجود دارد.
 
وی افزود: بحث تست پی سی آر منفی ۷۲ ساعته و دو دوز واکسن از ضروریات این سفر است که باید زائرین این دو موضوع را لحاظ کنند و افرادی که کمتر از ۷۲ ساعت در کشور عراق اقامت دارند نیازی به تست پی سی آر منفی از کشور عراق ندارند و با همین تست پی سی آر منفی که در ایران دریافت می‌کنند می‌توانند به کشور عراق سفر کنند و بالعکس نیز افرادی که کمتر از ۷۲ ساعت اقامت در عراق دارند بابت ورود به ایران نیازی به تست پی سی آر ندارند.
 
ذیبخش در خصوص تامین ناوگان هوایی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با توجه به ۶۰ هزار زائر اعلامی مشکلی ندارد و تمهیدات لازم در این سازمان دیده شده که بتوانند با هماهنگی‌هایی که انجام می‌پذیرد با کمترین مشکل سفر کنند و بابت دریافت بلیت هم مشکلی وجود ندارد
 
وی افزود:در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر ماه هماهنگی‌های لازم بابت پرواز‌ها صورت گرفته است و انشالله پیگیری خواهد شد که پیش بینی‌های صورت گرفته در سازمان به نحو احسن انجام شود.
 
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص قیمت بلیط هواپیما در ایام اربعین گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم مسافران با قیمت مناسب بتوانند به عتبات عالیات مشرف شوند مبنای ما قیمت بلیت ۵ میلیون تومانی برای ۳۰ هزار زائر بود همکاران ما در حال رایزنی با شرکت‌های هواپیمایی هستند تا بتوانیم بلیت‌ها را با قیمت مناسب عرضه کنیم تا زائرین عتبات عالیات بتوانند با هزینه مناسب به این سفر معنوی مشرف شوند.
 
ذیبخش در خصوص صحبت‌های روز گذشته مبنی بر لغو روادید بین کشور ایران و عراق گفت: از صبح پیگیر این موضوع بودیم و با پیگیری‌های صورت گرفته از وزارت امور خارجه نهایتاً جوابیه‌ای دریافت کردیم بدین مضمون که این لغو روادید مربوط به بعد از اربعین است و مسافرینی که می‌خواهند در سامانه سماح ثبت نام کنند حتماً باید روادید کشور عراق را تهیه کنند.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *