وکیل سپیدرود: تخلف فولاد و استقلال در پرونده بلبلی آشکار است

۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳:۱۲
کد خبر: ۷۵۷۵۶۸
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
معاون حقوقی باشگاه سپیدرود رشت توضیحاتی را در خصوص پرونده محمد بلبلی و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی فولاد خوزستان ارائه کرد.

- طبق اعلام سایت رسمی باشگاه سپیدرود، بهروز عزیزی‌فرد وکیل این باشگاه در خصوص بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی اظهار داشت: باید به هواداران پرشمار و متعصب سپیدرود رشت اطلاع دهم که علی‌رغم تمامی جوسازی‌ها توسط تیم مدیریتی فولاد خوزستان مبنی بر باز کردن پنجره نقل و انتقالاتی، هنوز هیچ اقدامی از سوی کمیته انضباطی صورت نگرفته و پنجره آن‌ها همچنان بسته است.

وی تصریح کرد: با توجه به تخلف محرز و آشکار باشگاه فولاد خوزستان و همچنین استقلال تهران در خصوص پرونده نقل و انتقالاتی محمد بلبلی با دفاعیات مناسب و بدون توجه به جوسازی‌های ناجوانمردانه که هم اکنون نیز ادامه دارد. پنجره نقل و انتقالاتی فولاد خوزستان به علت عدم رعایت اصول حرفه‌ای فوتبال در باب عقد قرارداد با بازیکن تحت قرارداد، بسته است. این مهم مصداق بارز تخلف از ماده ۱۸ مقررات نقل و انتقال و تعیین وضعیت بازیکنان مصوب ۱۳۹۶ است.

وکیل سپیدرود گفت: همانگونه که هواداران عزیز بهتر از همه اطلاع دارند قرارداد‌های فوتبالی در سیستم یکپارچه در هیات فوتبال استان و سازمان لیگ ثبت می‌شود و در سیستم TMS به سادگی شرایط استعلام هر بازیکنی وجود دارد. تنها در صورتی باشگاه‌ها متوجه تحت قرارداد بودن بازیکن نخواهند بود که قصد دور زدن قوانین و عدم پرداخت حقوق باشگاه‌های بازیکن پرور را داشته باشند. برای مثال باشگاه فولاد خوزستان علی‌رغم هزینه وکلایش و مخصوصا هزینه سنگین دادگاه CAS با وکیل ایتالیایی هم قرارداد منعقد کرده، اما حقوق باشگاه سپیدرود رشت را پرداخت نکرده و بهتر بود به جای این هزینه‌های سنگین حقوق حقه باشگاه سپیدرود رشت را پرداخت می‌کرد که یقینا آن مبلغ به مراتب مناسب‌تر از هزینه‌هایی بود که باشگاه فولاد خوزستان تا به امروز داشته است!

عزیزی فرد عنوان کرد:، اما این باشگاه در خصوص ضرری که به باشگاه کهن و مردمی سپیدرود رشت وارد کرده، امروز مجازات این عمل نکوهیده و غیر حرفه‌ای را تحمل می‌کند. تاکید دارم در خصوص حقوق مادی و معنوی و شان و جایگاه ۵۳ ساله باشگاه پرطرفدار سپیدرود رشت با هیچ باشگاه یا بازیکنی مماشات نمی‌کنیم و برای احقاق حقوق این باشگاه تمامی ابزار‌های قانونی را بدون هیچ درنگی اعمال خواهیم کرد.

معاون حقوقی باشگاه سپیدرود در خصوص فسخ‌های یک طرفه بازیکنان و تحرکات بعضی از مربیان و ایجنت‌های ورزشی در وسوسه کردن بازیکنان تیم اظهار داشت: گویا به تازگی تعدادی از باشگاه‌های لیگ ۱ و لیگ ۲ با تحرکات غیرحرفه‌ای و تطمیع برخی از ایجنت‌هایی که به دنبال ممر درآمد هستند. آینده باشگاه و بازیکنان برای این افراد به هیچ عنوان مهم نیست و مانند پرونده‌های مشابه در فوتبال قصد تطمیع و ترغیب تعدادی از جوانان و سرمایه‌های سپیدرود رشت را دارند.

وی افزود: به این باشگاه‌ها و علی الخصوص بازیکنان آینده دار سپیدرود، هشدار می‌دهیم؛ چنانچه به هر طریق برای مدیریت و یا معاونت حقوقی باشگاه احراز شود (که با توجه به در دسترس بودن تمامی ابزار‌ها و استعلامات به سادگی میسر است) بدون هیچ چشم پوشی یا مماشاتی بر علیه باشگاه‌های متخلف احتمالی و همچنین بازیکن متخلف از قرارداد، اقدامات قانونی لازم سریعا صورت می‌گیرد و باید شخصا پاسخگوی حقوق باشگاه سپیدرود، هواداران و آینده فوتبالی‌شان باشند.

عزیزی فرد گفت: فوتبال ورزش وحدت و دوستی بوده و در تمامی آیین نامه‌های داخلی و بین المللی فیفا بر رعایت صحیح روح فوتبال، فیرپلی، احترام به حقوق باشگاه‌ها و رفتار حرفه‌ای تاکید شده است. بازیکنان جوانی که به علت عدم تجربه لازم با استوری یا تطمیع برخی تیم‌های غیرحرفه‌ای و ناآگاه به قوانین روز فوتبالی از جمع باشگاه بزرگ و با قدمت ۵۳ ساله و آخرین تیم گیلانی حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران خداحافظی و هواداران پرشمار را دل نگران می‌کنند.

وی تصریح کرد: آگاه باشند همانگونه که برای احقاق حقوق باشگاه سپیدرود رشت در پرونده محمد بلبلی با تمام ابزار‌های لازم پیروز بودیم، برای احقاق حقوق این امانت مردمی از هیچ کوششی جهت پاکسازی این محیط غیرحرفه‌ای و به دور از روح فوتبال دریغ نخواهیم کرد. در آخر به هوادارن عزیز و متعصب اطلاع می‌دهم بازیکنان سپیدرود همگی دارای قرارداد مشخص و حرفه‌ای بوده و حقوق بازیکنان طبق قرارداد پرداخت شده است. هیچ نگرانی برای هواداران و گریزی برای متخلفان احتمالی از چنگال عدالت محور قانون وجود نداشته و نخواهد داشت.


برچسب ها: باشگاه سپیدرود

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha