۲۷ نفر از زندانیان زندان قائمشهر آزاد شدند/ اعطای مرخصی به ۹۵ نفر از مددجویان

۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶:۲۲
کد خبر: ۷۵۷۵۲۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به بازدید از زندان قائم شهر گفت: زندانیان نیازمند نگاه قضایی عدالت محور ما هستند و می‌توان با تلاش همکاران قضایی، گام‌های مفیدی درجهت آزادی زندانیانی که حق واقعی آنان زندان نیست برداریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری رییس کل دادگستری استان مازندران در گفت‌وگو با میزان با اشاره به سند تحول قضایی و تاکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر بازدید مستمر از زندان‌ها اظهار کرد: در بازدید صورت گرفته از زندان قائمشهر، ۲۷ زندانی به طورکامل آزاد شدند و ۹۵ نفر هم به مرخصی اعزام شدند؛ همه تلاش ما این است با استناد به ظرفیت‌های قانونی تاجایی که ممکن است از مجازات‌های جایگزین حبس برای کاهش جمعیت کیفری استفاده شود.

رییس کل دادگستری استان مازندران اظهارداشت: امروز در طی بازدید از زندان قائمشهر با ۴۵ زندانی به صورت چهره به چهره گفتگو شد و ۲۸ پرونده نیز جهت بررسی بیشتر به مراجع مربوطه ارجاع داده شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران، بازدید از زندان‌ها توسط مسئولان را بسیار موثر ارزیابی و تصریح کرد: خوشبختانه درماه‌های گذشته، بازدید قضات از وضعیت زندان‌ها افزایش داشته، اما باید بازدید‌های مستمر و جدی در دستور کار دادستان‌ها و رؤسای حوزه‌های قضایی قرارگیرد تا شاهد آزادی بیشتر زندانیان مستحق باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از تمامی زندان‌های استان مازندران بازدید و به صورت چهره به چهره و از نزدیک درجریان مشکلات و کمبود‌های زندانیان قرار خواهیم گرفت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha