سهمیه زائران ایرانی از پرواز‌های اربعین افزایش می‌یابد؟

۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲:۳۵
کد خبر: ۷۵۷۴۳۰
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به زائران ایرانی در این ایام آمادگی کاملی داریم، اما بستگی به این مسئله دارد که سهمیه ایران تا چه اندازه افزایش پیدا خواهد کرد.

- ایسنا نوشت: ابوالقاسم جلالی –معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری- درباره افزایش پرواز‌های اربعین در صورت بیشتر شدن سهمیه زائران ایرانی اظهار کرد: برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به زائران ایرانی در این ایام آمادگی کاملی داریم، اما بستگی به این مسئله دارد که سهمیه ایران تا چه اندازه افزایش پیدا خواهد کرد و آیا شرکت‌های هواپیمایی داخلی توان پشتیبانی در این زمینه را دارند یا خیر چرا که مسیر‌های پروازی و برنامه‌های سفر‌های هوایی این شرکت‌ها از قبل برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: در وهله نخست برنامه پرواز‌های اربعین برای ۳۰ هزار زائر برنامه‌ریزی شد و در همین راستا ۴۰۰ پرواز را در مسیر‌های رفت و برگشت برای جا به جایی زائران پیش‌بینی کردیم. همچنین شش فرودگاه بین‌المللی برای انجام این پرواز‌ها فعال شده و به تعدادی از ایرلاین‌های داخلی مجوز پرواز را دادیم.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه همه ایرلاین‌های داخلی شرایط پرواز به عراق را دارند، گفت: اگر سهمیه ایران از ۳۰ هزار نفر بیشتر شود باید ببینیم به چه میزان این سهمیه افزایش پیدا خواهد کرد و در آن صورت ابتدا باید در این زمینه امکان‌سنجی کنیم ببنیم تا چه حد ظرفیت افزایش پرواز‌ها را داریم و اگر زائر باشد می‌توانیم از ظرفیت دیگر فرودگاه‌های بین‌المللی و پرواز‌های بیشتر برای خدمت‌رسانی به زائران استفاده کنیم.


برچسب ها: اربعین پروازها

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha