خودرو‌ها و شناور‌های حامل سوخت قاچاق به نفع دولت مصادره خواهند شد

۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲:۱۶
کد خبر: ۷۵۷۲۳۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان اعلام کرد: تمامی کامیون‌ها و شناور‌های حامل سوخت قاچاق به نفع دولت مصادره خواهند شد.

مجتبی قهرمانی در گفت‌وگو با میزان با بیان اینکه تمامی کامیون‌ها و شناور‌های حامل سوخت قاچاق به نفع دولت مصادره خواهند شد، گفت: در پی تشکیل قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت در استان هرمزگان، ضمن توسعه و تکمیل زیرساخت‌های لازم، سامانه‌های هوشمند گزارش گیری و دوربین‌های نظارتی به منظور رصد و شناسایی خودرو‌ها و شناور‌های حامل سوخت قاچاق، راه اندازی شده اند.

وی همچنین اظهار داشت: در راستای مقابله با قاچاق سوخت، طی روز‌های اخیر تعداد ۱۵۰ دستگاه کامیون به همراه کارت‌های سوخت شان پس از شناسایی توسط سامانه‌های تصویری و گزارش گیری، توقیف شده اند.

قهرمانی تصریح کرد: در نتیجه تدابیر اتخاذ شده، تمامی مناطق و محل‌های دپو سوخت نیز هم به صورت نامحسوس و هم از طریق سیستم‌های گزارش گیری و دوربین‌های نظارتی، مورد رصد و پایش تصویری قرار می‌گیرند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان افزود: با استفاده از سامانه‌های گزارش گیری علاوه بر شناسایی خودرو‌های متخلف و استخراج تراکنش‌های بانکی متهمین، چنانچه خودرویی مرتکب بارگیری و تخلیه سوخت قاچاق شود، هم خودرو و هم کارت سوخت به صورت همزمان در سیستم، توقیف خواهند شد.

قهرمانی یادآور شد: در خصوص استخراج تراکنش‌های بانکی نیز تنها به همان یک مورد خاص بسنده نمی‌شود و تمامی سوابق مالی و نقل و انتقالات متهمین به دقت، بررسی و ارزیابی خواهد شد.

مجتبی قهرمانی تأکید کرد: با توجه به دستورات قضایی صادر شده، خطوط انتقال و محل‌های دپو، مخازن و انبار‌های اختصاصی برای نگهداری سوخت قاچاق نیز به سرعت تخریب و پاکسازی خواهد شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha